Zbiornik paliwa

Czesc. Montuje sobie swoj model, w koncu cos spalinowego. Nawet duzo juz
wiem w tym temacie a jeszcze niedawno to sie woogole w tym nie
orientowalem. Wszystko jest juz prawie gotowe ale mam jeden problem.
Zostawilem za malo miejsca na bak i ta wolna luka jest tez innego
ksztaltu niz ksztalt standardowych zbiorniczkow sprzedawanych w
sklepach. No to pomyslalem zeby zrobic sobie samemu taki zbiornik ktory
idealnie wpasuje sie w wolna przestrzen. Ale na zdjeciach widzialem ze
takie baki maja cztery otwory na rurki. Rozumiem ze jedna sluzy do
doprawadzania paliwa do gaznika, druga chyba do tankowania, ale nie
bardzo wiem do czego sluza pozostale dwie. Czy chodzi tu o podlaczania
jakiejs pompki. Jak tak to czemu sa az dwa otwory i czy ta pompka jest
niezbedna do dzialania silnika zarowego.
Reply to
Rico
Loading thread data ...
Cześć, najczęściej kupne zbiorniki posiadają trzy otwory, z czego jeden nie jest całkowicie wykonany, opcjonalnie możesz sobie go wykorzystać. Jedna rurka to zasilanie paliwa, druga to ciśnienie od tłumika, połączona z przelewem (jak podczas tankowania nią leci paliwo to znaczy, że bak jest pełny), trzecia to wlew, musi być zatykana. Tak wygląda instalacja ciśnieniowa z wykorzystaniem ciśnienia z tłumika. Jeśli posiadasz silnik bez tłumika, to "przelew" musisz wyprowadzić na zewnątrz, najlepiej na dole kadłuba, a wlew gdziekolwiek powyżej baku. Próbowałeś zmieścić tam mniejszy zbiornik? Pozdrawiam Łukasz
Reply to
invalid unparseable
Standardowo sa trzy rurki: - do tankowania (wewnatrz na dole zbiorniczka i na zewnatrz wyprowadzona u góry) - przelewowa (wewnatrz u góry zbiorniczka i na zewnatrz na dole) - do gaznika (latajaca luzno wewnatrz i zakonczona obciaznikiem)
Jesli masz tlumik cisnieniowy (a teraz zwykle silniki taki miaja), to po zatankowaniu podlaczasz rurke przelewowa do koncówki cisnieniowej z tlumika, a te do tankowania zatykasz (sa nawet takie koncówki do kupienia) - zeby ci paliwka nie wydmuchiwalo. Jesli nie masz tlumika, to nic nie musisz zatykac.
Ja robie jeszcze inaczej: ze zbiornika wyprowadzam tylko dwie ruki: - gaznikowa idzie ze zbiornika do zaworu tankowania (taki jednokierunkowy do kupienia w sklepie modelarskim) i od niego do gaznika - przelewowa po zatankowaniu podlaczam do tlumika
Kupne zbiorniczki maja standardowo trzy dziurki w uszczelce, ale tylko dwie sa drozne. Wiec jesli chcesz trzecia, to przebijasz otworek.
Reply to
Lukasz Stela
Użytkownik Lukasz Stela napisał:
Czyli trzecia rorka po zatankowaniu sluzy do tego by wpychac spaliny z tlumika a te wciskaja pod cisnieniem paliwo do gaznika?
Reply to
Rico
Użytkownik Łukasz Grabowski napisał:
Ale co wtedy by mialo utrzymywac zbiornik pod cisnieniem jak ja do niczego nie podlacze. Czy to jednak nie jest koniczne(te zwiekszone cisnienie w zbiorniku).
Moglbym cos tam malego upchac ale wole wykorzystac maksymalnie ta przestrzen, zwiekszajac w ten sposob czas pracy silnika i zmniejszajac czestotliwosc tankowan. Choc z drugiej strony to go przez to moze za bardzo przeciaze i stanie sie za ciezki do czegokolwiek.
Reply to
Rico
Cześć, silnik zasysa paliwo sam, ciśnienie z tłumika mu tylko pomaga, poprawiając jego regulację i pracę podczas lotu. Kiedyś miałem kilka silników bez tłumików. Wtedy robi się właśnie w taki sposób, jest to instalacja otwarta. Jeśli posiadasz silnik z tłumikiem, w którym masz wyprowadzony króciec ciśnienia to koniecznie go wykorzystaj i podaj ciśnienie do baku. Pozdrawiam Łukasz
Reply to
invalid unparseable
Rico napisał(a):
dokładnie tak
pozdrówka
mRqS -=RC Latające=-
formatting link
Reply to
mRqS

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.