[RC] Środek ciężkości a zbiornik

Witam !

Ponieważ w moim trenerku standardowo był zbiorniczek 100ml dla silnika 4.5cm postanowiłem włożyć 250 ml, bo lubię długo...... ...latać. I tu pojawił sie problem. Zbiornik jest umieszczony zaraz za wręgą silnika czyli z przodu, czyli przed SC. Model i tak juz był troche za ciężki na nos, ale SC mieścił się jeszcze w rozsądnych granicach wyznaczonych przez programik Piotra_de. Ale jak doleję mu jeszcze 200g paliwa na dziób, to granice przyzwoitości zostana zdecydowanie przekroczone. Poza tym w trakcie lotu te 250g stopniowo zniknie co na pewno wpłynie na charakterystykę lotu.

W związku z tym przeniosłem zbiornik o jedną komorę do tyłu i zbiornik jest teraz idealnie w środku ciężkości, pod skrzydłem, ale za to przewody paliwowe wydłużyły się o 10cm. Czy to nie za dużo ??? A może niepotrzebnie się przejmuję, bo wszystkie trenerki tak mają ?

Reply to
Piotr Konopka
Loading thread data ...

Witam:)

Wydłużenie przewodów i to aż o 10 cm to niezbyt dobre rozwiązanie. W zasadzie najgorsze z możliwych:) Możesz mieć kłopoty ze stabilną pracą silnika, lub w ogóle pracą jako taką:) Optowałbym za powrotem zbiorniczka na swoje miejsce, a wyprawieniem w podróż po kadłubie - akumulatorów. Wyważ go idealnie w środku ciężkości przy pustym zbiorniku (lub MINIMALNIE (!) do tyłu) ...a potem przyjedź do Piły:) Tam dopiero zobaczysz Z JAKIMI wyważeniami bractwo lata - myślę, że Twoje pytania wprowadzą ich w osłupienie:)

...gdyby co - to moje wynużenia proszę traktować jako votum separatum:))

pozdrawiam

Jurek v P

Reply to
Jurek v P

Boszzzzzzz - jaki jestem znuŻony - oczywiście powinno być wynuRZenia

przepraszam za podrażnianie oczu

JvP

Reply to
Jurek v P

No właśnie :( Wróciłem właśnie z ogródka, gdzie próbowałem co też MDS powie na 20cm przewód paliwowy. Nie był zadowolony... Palić palił, ale ustawienie modelu pionowo zawsze powodowało szybkie zgaśnięcie. Tak więc zbiornik wraca do przodu. Najgorzej, że akumulator będę musiał wsadzić za serwa - praktycznie do ogona. W razie kreta połamie mi wszystko po drodze :(

He, he - kiedy tak szykuję ten model do ponownego oblotu, to przypominam sobie, że rok temu, kiedy robiłem to po raz pierwszy nie przychodziła mi na myśl nawet jedna czwarta tych pytań i wątpliwości które mam teraz... No ale wtedy skończyło sie marnie...

Reply to
Piotr Konopka

Dnia 07/23/2003 10:29 PM, Użytkownik Piotr Konopka napisał:

Heh, ja pierwszego zrobiłem w tydzien, nad drugim zastanawiałem się chyba z miesiąc, a teraz kombinuję jaki zrobić trzeci model i trwa to już od kwietnia :)

Co gorsza, pierwszy wciąż w całości (lekko posiniaczony), drugi polatał sporo, ale jest obecnie już w kawałkach... ...czy trzeci aby w ogóle poleci?

(lepsze wrogiem dobrego)

Reply to
Jakub Witkowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.