Pytania,pytania i jeszcze raz pytania...

Loading thread data ...

| [...] i nowe forum modelarskie. Mozna prosic o adres?

Reply to
Doman

Oooooooo - właśnie - a jak jest zrobiona taka pompa paliwa w modelu ??? Bardzo mnie to interesuje atualnie.... Czy taki gadżet można gdzieś kupić ?

Reply to
Piotr Konopka

Na to nie wpadłem - dzięki za informację !

Reply to
Piotr Konopka

Cześć Nasi koledzy - prześmiewcy troszku żartem traktują niektóre twoje teksty - daruj im to, bo nie wiedzą co czynią :))) Niniejszym koledzy - qrde, przywołuję was do porządku. \Nie róbcie sobie jaj z kolegi, tylko podczas golenia popatrzcie w swoje niewyspane gały i przypomnijcie sobie, jak qrde sami zaczynaliście i jak sami tu pisaliście o pomoc. Mogę qrde wydłubać z archiwum posty co niektórych cwaniaczków lataczków... :))) No, a teraz pogadajmy...

Fak, że to słaba stal, ale wytrzymuje o wiele więcej, czasem trza podgiąć ręcznie i jest oki. A że tobie nie wytrzymuje, to oznaka qrde twardycxh, zbyt twardyxh ladowań. Poprostu brakuje techniki.

nato to jest taka organizajca ostatnio modna, ale na ten numer to są dwie metody:

- używaj nakładki z teflonu na żelazko

- zmień folię.

No to qrde jak wiesz, to po co kombinujesz? Zrobi się poprostu kupa. Nieważne, co kombinujesz ze środkiem ciężkości (bo o tym myslisz), ale o grawitacyjno-ciśnieniowym zaciąganiu paliwa do silnika. W modelu nie masz pompy paliwa, która ciągnie zupę przez cały model do silnika. Masz za to przewody paliwowe, które są zawsze za długie :) No to o co ci qrde chodzi? Naoglądałeś się filmów w stylu "Ostatni lot B-17"? Tam był gość, któy machał wajchą do bólu, aby przelać paliwo a potem wysunąć podwozie, a ty masz w modelu jedynie serwo i dobrą chęć. Więc pomyśl i przestań marzyć. Zbiornik paliwa powinien być najlepiej w silniku, a jak nie można, to qrde najbliżej od niego. Normalnie paliwo jest zaciągane podciśnieniem z karteru lub nadciśnieniem z wężyka dołożonego do zb. paliwa. który daje nadciśnienie z tłumika silnika. To są kichowate ciśnienia, więc rezygnuj z marzen o bombowcach i rób model tak, aby paliwo było najbliżej silnika. Jeżeli podczas lotu paliwo się wypala, to model powinien być wyważony na "normalnie", czyli bez niedoważenia. A stąd qrde logiczny wniosek, że z paliwem jest troszku przeważony. I uwierz starym kretowcom, że tak ma być.

Nie wpłynie ABSOLUTNIE QRDE NA PRACĘ, ale na zapalanie napewno. Najlepiej nie próbuj zapalać silnika z garem w dół, bo pewnego pięknego dnia ukręcisz korbowód. Paliwo zbierze się w garze, ty walniesz w śmigło i po zawodach. Dlatego trza obrócić model tak, aby gar silnika był do góry A jak masz wątpy, to obejrzyj filmy z kombata-regulacja

Rzadko, ale qrde polecam czytać precla uważniej. Na planach jest podziałka. Wystarczy wydruk A4 i powiększyć na ksero do danej skali.

Innymi. Dużo zależy od tego, jak chcesz latać. Na forum Gutek ostatnio dużo pisał o tym. Generalnie, w górnopłacie ok. -4 w dół i tyle w prawo. W dolnopłacie... to już trza umieć latać, sam dojdziesz, inaczej rozbijesz

Może, ale nie musi. Jeżeli stawiasz obroty, to po uzyskaniu maksymalnych odkręć ok 1/3 aby ybła mieszanka troszę bogatsza.W locie silnik wchodzi na wyższe obroty i wtedy potrzebuje ciut więcej wachy. A bąbel zgasi silnik, jeżeli jest właśnie za mało o ten "ciut".

Sorki za ew. błędy, ale walę zębammi o klawisze, boi w końcu to prawie rano. Buźka

Pozdrowienia Sławomir 'Gmeracz' Gmerek =========================================== Polska Witryna Modelarska:

formatting link

Reply to
Sławomir Gmerek

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.