Serwo - winda

Loading thread data ...

Nie. Ale mialem okazje testowac tak przygotowane serwo - wykonywalo po 4 obroty w kazda strone.

Serwo ktore testowalem jest z powodzeniem stosowane w jachtach zawodniczych.

Hehe... gdybym mial moce przerobowe to czemu nie (a zapotrzebowanie jest)... ale ja nie mam nawet czasu zeby dokonczyc styropianowego dwuplata halowego, a co dopiero grzebac w serwach.... :o(

Reply to
Arcimek
Reply to
Konrad "CAT" Uzarski

zamiast windy szotowej możesz zastosować standardowe serwo z odpowiednio przedłużonym orczykiem, np. tak:

formatting link
Kiedyś jeden z Kolegów wysłał na grupę te linki, warto przejżeć...

formatting link

Reply to
Przemek Dębiński

Polecam tanie serwo S125 (wychodzi poniżej 100 PLN ). Serwo to jest na stronie producenta :

formatting link
tylko poprosić naszych "importerów" o sprowadzenie (lotniczych serw sprowadza się na peczki a innych to ze świecą szukać). Są też dostępne w sklepach internetowych na zachodzie Europy (tylko koszty sprowadzenia czynią taki zakup niopłacalny).

Pozdrawiam Irek

Reply to
Irek_K

witam. W serwie jeżeli usuniesz mechaniczne połączenie wewnętrznego potencjometru z osią obrotu orczyka i pozbawisz serwo ograniczeń obrotu zrobisz windę bez ograniczenia obrotów.W miejsce oryginalnego potencjometru(jeżeli jest niemożliwe usunięcie go bo rozleci się mechanika) wstawisz mały trymerek o takiej samej wartości i ustawiasz tak aby w pozycji neutrum drążka silnik się nie kręcił. Powstaje dwukierunkowy regulator obrotów.Minus to że nie ma ograniczenia obrotów . Silnik kręci się w prawo lub lewo do momętu powrotu drążka do neutrum. W każdej chwili zatrzymujesz wybieranie żagli- drążek na neutrum. Serwo najlepiej jak największe. Jest mocne i łatwo w nim "grzebać". Zębatki najlepiej metalowe. Pozdrawiam.

formatting link

Reply to
Bodzioch A.

W sklepach internetowych w Wielkiej Brytani znalazłem takie serwa w cenie ok. 15 Funtów (z VATEm) np.

formatting link
propozycja: Nie znalazłem w polskich sklepach ofert na akcesoria do żaglówek: balasty , płetwy, stery, laminatowe kadłuby.

Pozdrawiam

Reply to
Irek_K

Średnica jest OK. 1 obrót = 140 mm to wystarcza do przecietnych żagli.

Irek_K

Reply to
Irek_K

Jeżeli to prawda, to wystarczy do nieruchomych końcówek potencjometru podlutować 2 rezystory (zazwyczaj po 2kOm) aby zwiekszyć zakres katowy wychyleń (jak w przeróbakch zwykłych serw na 180deg). Irek_K

Reply to
Irek_K

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.