Serwo obracajace sie w kółko

Witam szanownych grupowiczow, pytanie moje brzmi nastepujaco, czy mozna w jakis prosty sposob sprawic, zeby serwo obracalo sie w kolko, a predkosc obrotu byla uzalezniona od wychylenia drazka?

Lacze zyczenia noworoczne Mach

Reply to
...::: Mach :::...
Loading thread data ...

W artykule <en3eii$sbb$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl> ...::: Mach :::... napisał:

Podpowiedź: A jak to się robi ze śmigłami, śrubami napędowymi, kółkami napędowymi w samochodzikach?

KAcper

Reply to
Kacper Perschke

Witam Trochę nie moja działka, ale sprawdź serwa do żaglówek, windy itp. Dosiego

Reply to
Paweł Pracki

tylko nie zalezy mi na tym zeby obracac jakims tam silnikiem za posrednictwem regulatora tylko wlasnie serwem

Mach

Reply to
...::: Mach :::...

Umieść serwo ma tarczy napedzanej silnikiem. Silnik ma regulowaną prędkość czyli obroty tarczy bedą zmienne w zależności jak regulator zasteruje silnikiem. Regulator reaguje na ruch drązka.Serwo bedzie sie krecić tak jak napisałeś ! Użytkownik "...::: Mach :::..." snipped-for-privacy@gazeta.pl napisał w wiadomości news:en3hr6$aos$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

Reply to
Roh

Nic prostszego:

1). Podłączasz mały regulator dwukierunkowy bezpośrednio do silnika serwa i po problemie. 2). Z serwa patroszysz potencjometr i zrywasz ograniczniki.

Możesz też tylko zrobić pkt 2: zostawić potencjometr w neutralnym położeniu, oddzielić go mechanicznie od przekładni i zerwać ograniczniki na przekładni. Ale wtedy nie uzyskasz regulacji prędkości obrotowej. Będzie się tylko kręciło w prawo, albo w lewo. Taki patent zastosowałem daaawno temu do windy jachtu RC i jakoś tam działał.

Reply to
Lukasz

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.