jak wyciszyć serwo

Witam posiadam serwo TowerPro SG-5010 które przerobiłem sobie na silniczek wolnoobrotowy. Serwo to będę wykorzystywał w urządzeniu które właśnie sobie składam. Ponieważ to urządzenie bedzie pracować w domciu, musi być odpowiednio ciche. stąd też moje pytanie: czy jest jakiś sposób na maksymalne wyciszenie serwa? Czy ktos spotkał się z tym problem? Czy np. obłożenie serwa steropianem spowoduje jego wyciszenie? macie jakies pomysł? zmniejszenie napięcia, a co za tym idzie obrotów wraz z chałasem mnie nie satysfakcjonuje.

Pozdrawiam Robert

Reply to
Anonim
Loading thread data ...

kiedy królowały aparatury analogowe i serwomechanizmy były zwykłe nie cyfrowe.wtedy wystarczyło wziąśc zwyklą przekładnie i silnik i był serwomechanizm.Np.przyjrzyj sie mechanizmowi wysuwania szufladki w Cd-romie w oparciu o to mozna zrobic serwo tylko tak jak wspomniałem w oparciu o aparaure analogową lub wykorzystać elektronike z serwa cyfrowego.Wykorzystując ślimak (wałek stalowy)który jest w każdym CD-rom mozna zrobić serwo niezbyt mocne bezgłośne.

>
Reply to
Marian

własnie teraz tak jest. silnik zasilany bezpośrednio napięciem stałym, i słychac zębatki. Serwo przerobiłem zgodnie z instrukcją na

formatting link
Według mnie nie jest to serwomechanizm cyfrowy. Jest to normalny silniczek z przekładniami które dają mi zadowalające obroty oraz siłę. Tylko ten dźwięk...

Ja potrzebuje silnika o małych obrotach (w zupełnosci wystarczy mi przerobione serwo) Nie mogę zaadoptować jakiegoś innego mechanizmu (np z CD-Romu czy drukarki) bo musze mieć to tanie, i zawsze dostepne w większych ilościach.

Pozdrawiam Robert

Reply to
Anonim

Użytkownik Anonim napisał:

Ja bym spróbował napełnić serwo jakimś olejem.

Reply to
emilKropkAprochnicki

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.