Witam, w sprawie Easy Glidera i apa

Witam, jako amator modelarstwa i nie za bardzo obeznany w niuansach dot. aparatur sterujących prosił bym o podpowiedź , którą z aparatur wybrać. Chciałbym aby ta aparatura łączyła kompromis pomiędzy ceną/ użytecznością jak również aby nie było to urządzenie tylko do jednego modelu, a mogło by również posłużyć później do większych modeli spalinowych (takich jak np SkyWalker). Na razie patrzę na aparaturę 6 kanałową (Futaba, Graupner) i mam pytanie czy ta ilość kanałów w zupełności wystarczy do typowych amatorskich zastosowań i czy różnica w paśmie pracy pomiędzy 2,4 GHz (Futaba) a 35 MHz ( Graupner) to jest ważny szczegół? Póki co chciałbym rozpocząć ta przygodę od szybowca elektrycznego Easy Glidera, ale nauczony wcześniejszym doświadczeniem z modelami RC typu buggy w zestawach RTR wolę kupić coś raz a konkretnie niż, później wymieniać (dokupować) lepszy sprzęt wydając na to w sumie dwukrotnie większa kasę niż początkowo zakładałem... Dziękuję za wszelkie użyteczne podpowiedzi i informacje :)

Reply to
Tesla
Loading thread data ...

Tesla pisze:

Jezeli chodzi o nizsze ceny to optimum jest optic 6 lub mx12 graupnera... oklepane rozwiazania.

Co do czestotliwosci.. 2,4 jest stosunkowo nowym "wynalazkiem" - ludzie lataja i jest dobrze, plusem jest tez krotka antena. Pozatym na 35 sie lata latalo i bedize latac no i co najwazniejsze jest tansze. Tak naprawde 2,4 mialo odsiewac wiecej zaklucen .. ale czy to prawda to czas pokaze. Takie pozycje jak mx 12 i optic na pewno starcza na bardzo dlugo

- jezeli niezamierzasz od razu robic klap, ruchomych slotow, podwozia i zrzutu bomb jednoczesnie :) Bylo kupe dyskusji o nadajnikach na forach .. zobacz u Alexa i na Pfmrc.

Reply to
Sco

A jeli chodzi o MX12, to od siebie dodam, że warto kupić wersję z syntezą częstotliwości. Sam ostatnio kupiłem i bardzo sobie chwalę.

Reply to
LukaszS

Wszystko zależy ile chcesz wydać,

Jeżeli nie chcesz wydać za dużo to kup MC-12 (np używaną)

- mam taką od kilku lat i ma wszystko co do latania potrzaeba, 7 kanałów, łatwa rozbudowa Jeżeli trochę więcej to MX-12

-taką ma mój syn i też ma wszystko co potrzeba do rekraacyjnego latania, 6 kanałów Jeżeli jeszcze więcej to MX-16 (z syntezą)

-taką ma kolega i też jest zadowolony

pozdrawiam JK

Reply to
JK

Witam powyższe aparatury są oczywiście bardzo dobre ale możesz również kupić używana i tu polecam Futabe FC 18 Plus . Programowanie i możliwości naprawdę wielkie . A cena ok 50 % niższa :) Marek S

Reply to
Marek S

Witam Graupner właśnie wypuścił MX-12s. Czyli "stare" MX-12, z dodaną syntezą.

Reply to
PL(N)umber_One

Ooops! Miało być MX-16 :)

Reply to
LukaszS

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.