początkujący szuka pomocy:)

witam
Chcę rozpocząc przygodę z modelarstwem rc, chodzi mi dokładnie o śmigłowce,
proszę o radę, pomoc w wyborze jakiegoś zestawu smigłowca dla początkującego
modelarza, na allegro jest tego trochę a nie wiem co by się nadawało do
nauki pilotażu, bardzo proszę o pomoc.
pozdrawiam Tomek
Reply to
lesio
Loading thread data ...
Dobra rada to taka poszukaj najpierw dobrego symulatora i sprzerz go z PC i nadajnikiem i w ten sposób rozpocznij przygodę z modelastwem heli(samolot to łatwizna w porównaniu z tym) to kosztowna dziedzina modelarstwa a nadajnik to najtańsze- MX 12 polecam i Optic 6 a heli to tylko ze zmiennymi skokami wirnika i ogona a to koszt ok. 1000 zł.Symulatory to tylko AFPD lub RealFly niestety b.drogie.Darmowy FMS do heli to tandeta
Reply to
Marian
Użytkownik "lesio" snipped-for-privacy@tkdami.net napisał w wiadomości news:ef5tn9$put$ snipped-for-privacy@news.tkdami.net...
Witam. Miałem ten sam problem jakiś miesiąc temu, i całkowicie się zgadzam z tym co napisał kolega Marian. Ja posłuchałem rad kolegów grupowiczów i zakupiłem najpierw aparaturkę (Graupner MX-16), po prawie miesiącu ćwiczeń na symulatorze AeroFly i rozmów z osobami zajmującymi się tematem (wizyty na pobliskim lotnisku) doszedłem do wniosku że śmigłowiec nie jest dobrym pomysłem na początek, gdyż dość dużo pieniążków trzeba zainwestować a rozbić dużo łatwiej niż samolot i można się szybko zniechęcić. Więc lada dzień przyjdzie zamówiona Cessna 180 Skylane 40, i ja od niej zacznę swoją przygodę z modelarstwem RC. Do śmigłowców oczywiście napewno wrócę.
pzdr Sławek
Reply to
slawek
Użytkownik "slawek" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:ef6672$aid$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...
A ja Ci doradze na poczatek Lame. To prosty smiglowiec w sam raz na poczatek. Latwo sie lata, szybko opanujesz drazki, a i rozwalic trudno. A gdyby nawet, to czesci jest sporo na rynku, ceny przystepne. Kompletny model z aparatura kosztuje <500 PLN, zreszta, sprawdz w Googlu.
A jak juz bedziesz latal bez problemu, pomyslisz o czyms wiekszym.
pozdrawiam miech
Reply to
Miech
Modele śmigłowców, to nie zabawa dla początkującego modelarza. Wbrew pozorom są bardzo trudne w pilotażu, niebezpieczne i bardzo kosztowne. Mimo wielkiego samozaparcia sam sobie dałem spokój po kilku miesiącach trenowania, odbyciu kilku godzin lotów i wydaniu na całość ponad 5 tys. zł. Nie mówiąc o częściach na sam początek, gdzie koszt minuty pierwszych kilku lotów wynosił nawet 100 zł.
Doświadczeni modelarze mówią, że małe modele nie nadają się do nauki (wyrzucone pieniądze), a w większy (30) trzeba już odpowiednio zainwestować.
Reply to
Lukasz

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.