potrzebuję bardzo prostych modeli dla dzieci

Witam Was serdecznie,

Wybieram się w tym roku na obóz z dziećmi w wieku mniej więcej 10-13 lat

- to będą dzieciaki z niewielkim upośledzeniem umysłowym, ale sprawne ruchowo. Kierowniczka zaproponowała mi przygotowanie i prowadzenie zajęć z prac ręcznych - konkretnie wspomniała o budowaniu modeli z kartonu.

Jako dziecko sklejałem modele z plastiku, potem miałem przerwę i teraz (mam 27 lat) wracam do modelarstwa. Skleiłem samolot z kartonu (mały modelarz - bez waloryzacji), teraz pracuję nad lotniskowcem (j/w). Do tego buduję makietę H0 (jestem na etapie budowy terenu i układania torowiska, sterowanie mam wymyślone, częściowo wykonane, część kartonowego budownictwa też już mam). Jak widzicie nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia w modelarstwie.

Chodzę i myślę sobie co by tu można i przychodzą mi do głowy dwie podstawowe rzeczy: latawiec (latawce?) i jakieś może szybowce, ale to jest papier + listewki (myślę, że to może być łatwiejsze niż sam karton). Tu moja prośba do Was: czy znacie jakieś fajne i efektowne modele, które mógłbym budować z dzieciaczkami? Potrzebuję, żeby budowały się łatwo, np wyciąć, poskładać, kropelka kleju i już i przy okazji były efektowne, tj. żeby od razu po sklejeniu mógł latać. Oczywiście to nie muszą być modele latające koniecznie to może być cokolwiek innego - mogą być zwierzątka, domki, cokolwiek.

Chodzę i wymyślam różne rzeczy, ale liczę również na Was - jeśli macie jakiekolwiek pomysły, plany, linki etc piszcie śmiało na grupę i/lub na priv

Pozdrawiam Was gorąco i czekam - popuście wodze fantazji :)

Reply to
Danek
Loading thread data ...

Duzo tych zajec ? Bo na pierwsze mozna tradycyjne z kartki papieru, sam znam trzy sposoby, mozna jakies zawody komu dalej poleci ..

J.

Reply to
J.F.

Użytkownik "Danek <><" <jordan snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:came9p$20e$ snipped-for-privacy@srv.cyf-kr.edu.pl...

kartonu.

Cześć, moim zdaniem tylko F1N wręcz idealny, czyli bez tego sportowego zadęcia mówiąc, małe szybowce rzucane ręką. To jest sprawdzone na całym świecie. Model jest prosty w budowie, porównywalny albo prostszy niż latawiec. Zestawy są tanie i kompletne, wszystko co potrzeba mają w zestawie: klej,papier ścierny itp. Były nawet próby wprowadzenia tych modeli do programu w szkołach podstawowych. U Jerzego Mazgaja Tarnów, młodzi ludzie jednego dnia robią modele, i po zdobieniu startują nimi w zawodach. Wszystko jest w Internecie. Przepraszam nie mogę się rozpisać, bo przygotowuje Mistrzostwa Polski, ale jak przeczytałem Twój list nie mogłem przejść obojętnie.

Pozdrawiam Andrzej Grodzki Warszawa PS. Podeślijcie za mnie więcej info na ten temat bo ja już muszę wracać do pracy, please.

Reply to
Andrzej

Użytkownik Danek <>< napisał:

na

formatting link
(lub
formatting link
dział projekty są dwa modele kartonowe w pdf'ach (alfa i rekinek). Alfa przetestowana - ładnie lata, rekinek czeka na swoją kolej.

Reply to
Fuma K

dzięki za wszystkie odpowiedzi - dużo w nich cennego materiału, z którego chętnie skorzystam. Ale ciągnę temat dalej: wciąż jeszcze poszukuję jakiś zabawek niekoniecznie latających, może jeszcze znacie jakieś stronki z zabawkami edukacyjnymi, które dziecko mogłoby samodzielnie. Googlam już trzeci dzień - może mi podpowiecie jakie hasła mógłbym wpisać w wyszukiwarke?

Pozdrawiam Was serdecznie

Reply to
Danek

W artykule <carvqk$qmr$ snipped-for-privacy@srv.cyf-kr.edu.pl> Danek <>< napisał(a):

jak nie koniecznie latajace to moze z papieru

formatting link
fajne rzeczy, zwierzatka, domki, samochody,motory

pozdr karol

Reply to
Karol

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.