Pulsar i Li-Poly

Czy mozna ladowac Pulsarem LiPoly z wlaczona opcja FAST?

Pozdrawiam, Andrzej Kowalski

Reply to
Andrzej Kowalski
Loading thread data ...

Przy Li-On i Li-pol nalezy uwazac bo ogniwo moze wybuchnac opcja FAST ma probkowanie w wiekszych odstepach czasu co moze spowodowac przladowanie ogniwa. U mnie ogniwo Li-On wybuchlo na opcji FAST :-(

Adam Gałat

Reply to
adamg

Z tego co zrozumialem z rozmowy z S.Krymskim po moim "wybuchu" to przy opcji Fast to ograniczenie pradu moze nastapic pozniej (zadsze probkowanie) i to moze wystarczyc do przeladowania Byc moze to ja cos pokrecilem ale od tamtej pory nie laduje Li-On i Li-Poly w trybie FAST

Adam Gałat

Reply to
adamg

Zeby nie "gdybac" w instrukcji przy Li-Ionjest napisane:

"Ładowanie zakończy się, gdy zostanie wykryte napięcie progowe, przy jednoczesnym ograniczeniu prądu ładowania. W trybie szybkim regulacja prądu odbywa się w sposób impulsowy, co pozwala na ponad dwukrotne skrócenie czasu ładowania."

Nie mam jednak pojecia jakie to ma praktyczne konsekwencje.

Andrzej Kowalski

Reply to
Andrzej Kowalski

Dnia 5-08-2004 o godz. 18:05 Krzysiek napisał(a):

moze spowodowac

FAST :-(

Witam, Z doświadczeń moich i kolegi (2 sezony LiIon) i jeden LiPol (i średnie bo od komóry. Potwierdzam: przy 1C ogniwa są zimne i póki co nie mieliśmy problemów. Z opcjami FAST, Super FAST, FUCK, FIRE itd. zgodnie z sugestiami producenta NIE EKSPERYMENTUJEMY. Grzecznie dajemy tylko 1 (słownie: JEDEN) C i KONIEC - takie ładowanie MUSI wystarczyć.

Pozdrawiam ZD

---------------------------------------------------- ZOBACZ TUTAJ! - Tak, to jest reklama! Ale badziewia nigdy byśmy Ci nie proponowali! Dlatego, jak masz komórkę, to skorzystasz:

formatting link

Reply to
Zbyszek Denis

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.