[RC] Gdzie wykonac pakiety

Witam

Mam sporo pojedynczych akku AA NiMH 1800 mAh. Moze wiecie gdzie moglbym je polaczyc w kilka pakietow do zasilania odbiornika i nadajnika ? Znalazlem kiedys sklep internetowy ktory oferowal takie uslugi ale po wielu niepochlebnych opiniach gdzies zniknal.

Pozdr

TD

Reply to
tdziki
Loading thread data ...
Reply to
Konrad "CAT" Uzarski

Spróbuj sam, oto przepis:

- Załatw sporych rozmiarów lutownicę, z dużym grotem, na przykład taką do lutowania rynien lub inną dużą.

-Drobnym papierem ściernym wyczyść miejsca lutowania na ogniwach.

-Kup dobrą (wysokiej jakości) cynę z kalafonią.

-Przyłóż cynę do miejsca lutowania, przyduś (na płasko) grotem lutownicy, ale tylko na chwilę, możliwie krótko. Jeśli cyna jest cienka, to możesz zwinąć końcówkę, by było jej więcej w miejscu lutowania.

-Możliwie szybko po cynowaniu (przydatna pomoc drugiej osoby) schłódź cynowane miejsce. Niektórzy przykładają jakiś duży, metalowy element, który odbiera ciepło. Ja zamaczam (płytko) końcówkę ogniwa w wodzie destylowanej.

-Połącz ogniwa taśmą klejącą, tak by nabrały kształt pakietu.

-Przygotuj elementy łączące bieguny ogniw. Ja używam w tym celu rozpłaszczonej oplotki z kabla antenowego - po wydobyciu z kabla docinam je na odpowiednie kawałki i cynuję końcówki. Stosuję oplotkę, gdyż jest to połączenie płaskie (nie zwiększa zanadto wymiarów pakietu) i elastyczne (blaszki czy druty moga w czasie twardego lądowania oderwać się od ogniwa - na ziemi wszystko wydaje się być OK, ale w powietrzu drgania moga wywołac zakłócenia w dostawie pradu :) )

-Przylutowujesz mostki z oplotki i kable do ogniw możliwie szybko, po czym schładzasz miejsce lutowane (tym razem dużym śrubokrętem)

-Osłaniasz mostki taśmą izolacyjną, nakładasz folię termokurczliwą i obkurczasz ją, ale tak, by nie przegrzać pakietu - ciepłe powietrze z suszarki do włosów wystarczy.

-Finito. :)

Reply to
PiotrP

tdziki napisał(a):

witam jezeli jestes z warszawy to polecam zgrzewalem tam pakiet do swojego heli zgrzanie i opakowanie 4 ogniw kosztowalo mnie 5 zł, znajomy modelarz zgrzewal podwojnymi blaszkami, zaplacil troche wiecej

Sedan

02-285 Warszawa ul. Szyszkowa 39 tel (22) 846-64-16

pozdrawiam jerzy dabrowski

Reply to
Jury

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.