Re: [RC] Góra Żar szybowce prawdziwe i mój model

Czesc, Nie są odporne, Zderzenie z modelem grozi:
1. Porysowaniem laminatu 2. Porysowaniem osłony z plexi.
Jedno i drugie jest wielkim zagrożeniem dla pilota szaybowca (bedzie musiał karnie wymyć wszystkim samoloty, albo zamieść hangar) ::))
Reply to
Piotrus
Loading thread data ...
W takim razie uważam że góra Żar nie jest dla modelarzy dobrym miejscem. Nie ma co ryzykować trzeba poszukać miejsc wolnych od tego typu latadeł.
Pozdrawiam Piotr
Reply to
Piotr Piechota
W czerwcu tego roku bylem w tamtych okolicach. Rozmawialem z pilotami, kierownikami lotow, latalem swoim modelem.
IHMO: obecnosc szybowcow i samolotow w skali 1:1 moze byc stresujaca. Gdy jestesmy skupieni tylko na swoim malym kawalku nieba duze samoloty maja w zwyczaju "naglego pojawiania sie z nikad". Tez mi sie to zdazalo. W takim wypadku zawsze dawalem szybkiego nura lub skok w bok by miec 100% pewnosc ze nie bede przeszkadzal. Jak pisalem rozmawialem z ludzmi z lotniska. Nikt nie mial nic przeciwko modelom (oczywiscie kozystanych z uzyciem zdrowego rozsadku). Wiec? Trzeba uwazac, ale mozna latac.
A jak pieknie sie modele prezenuja na tle prawdziwych szybowcow...
Pozdrawiam,
Kuba
PS Do latania swietnie nadaje sie Jaworzynka (stok po lewej stronie lotniska). Tam tez rzeba uwazac, bo stok lezy na drodze cholowania szybowcow!
Reply to
Jakub Mendys
Kiedy jeszcze uczylem sie latac modelem na lotnisku, na warszawskim Bemowie, tez mialem taki przypadek, ze samolot-holownik szybowcow postanowil skrocic sobie powrot i zaczal podchodzic przelatujac dokladnie nad niewielka strefa przeznaczona dla modelarzy. Kolega zabral mi wtedy szybko aparature i usunal moj model z "kolizyjnego". Pozdrawiam, Robert
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski
Sam sobie częściowo odpowiedziałem. Zadzwoniłem do dyrektora ośrodka szybowcowego który poinformował mnie że w okolicy stacji meteo gdzie startują paralotniarze szybowce nie mają prawa latać tak nisko (w razie takiego zdarzenia odpisać numery szybowca i poinformować "uprzejmie donoszę"). Prosił jednak żeby zgłosić chęć latania modelem tak dla pewności.
Pozdrawiam Piotr Piechota
Reply to
Piotr Piechota

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.