czujnik azotu

Witam

Czy istnieje wogóle coś takiego jak czujnik zawartości azotu?? Myslę o czymś podobnym do czujnika tlenu działające na zasadzie ogniwa elektrycznego lub potencjometru? google niestety cały czas bredzi o czujnikach tlenków azotu.

Reply to
m
Loading thread data ...

m napisał(a):

Nie wiem czy sa elektrochemiczne sensory stezenia azotu. A w jakim zakresie stezenia i w czym mierzone?

Reply to
Jaroslaw Berezowski

Witam Też właśnie tego nie wiem :-( , chodzi o zakres 10-90% przy ciśnieniach 1-10bar , w mieszaninach gazowych tlen-hel-azot

Reply to
m

Użytkownik pluton_ napisał:

Nie :-) choć blisko. Chodzi o taką rzecz. Typowy czujnik tlenu mierzy ciśnienie parcjalne. Czyli stężenie x ciśnienie. A kombinuje jak zrobić czujnik żeby mierzył zawartość tlenu niezależnie od ciśnienia. Mam trzy koncepcje :

- dwa czujniki tlenu . Jeden mierzący stężenie w badanej mieszaninie. Drugi umieszczony w szczelnym worku wypełnionym mieszaniną o określonej frakcji tlenu pod tym samym ciśnieniem co badana mieszanina

- czujnik tlenu i czujnik ciśnienia. Tak żeby układ sobie przeliczył sam korektę na ciśnienie

- czujnik tlenu i czujnik azotu. Oba będą podawały zwiększające się wraz z ciśnieniem odczyty ale ważna będzie proporcje między nimi

Reply to
m

Hm, nie pamietam, ale jaki masz czujnik ? Dawniej typowym dawniej rozwiazaniem byl grzany drut w polu magnetycznym, hm, nie pamietam co on tak naprawde mierzyl .. mozesz miec racje ze w sumie parcjalne cisnienie.

A jaki masz czujnik - bo te ceramiczne to chyba niewielka osmoze tlenu maja. No i sam worek ma.

Wydaje sie najprostsze.

A moze .. czujnik i pompka :-)

J.

Reply to
J.F.

m napisał(a):

Wyglada na Heliox albo cos. Kolega nurkuje? :) Jezeli stezenie wzgledne tlenu do azotu jest stale i tylko mniej lub bardziej sie miesza z helem to mozna czujnik TCD zastosowac - prosty i tani.

Reply to
Jaroslaw Berezowski

Użytkownik Jaroslaw Berezowski napisał:

Witam

Nurkuje :-) , i kombinuje jak by tu sobie SCR zmontować ale tak żeby uniezależnić FO2 od RMV :-). Dlateto kombinuje w strone eSCR.

Reply to
m

Zastanawiałem się nad czujnikami tlenu R22 , R17 .

Reply to
m

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.