Numery, które wnosz? nieco humoru do monotonnej pr

Nov 23, 2012 Last reply: 13 years ago 6 Replies

Niedawno przylazł kumpel, któremu kot zeżarł duży fragment przewodu od ładowarki do komórki. Lutownicę miałem jak zwykle gdzieś zakopaną, a też nie miałem za bardzo chęci się babrać, toteż pomacawszy wokół natrafiłem się na nieco przechodzoną różnicówkę trójfazową na 40A. Połączyłem porwane fragmenty przewodu i przekazałem całość kumplowi. Ten zachował kamienną minę, ale ciekaw jestem jak przyjęła to jego żona, bo to w zasadzie jej ładowarka ;) Innym razem zdarzało mi się reanimować akumulatorki AA zasilaczem regulowanym 300V/20A bo taki akurat był pod ręką, udało się i chodzą do dziś. Hindusowi, który przyjechał na odbiory, ładowaliśmy akumulator do aparatu fotograficznego za pomocą zadajnika trójfazowego i niesterowanego mostka prostowniczego, chłopinie bardziej zależało na porobieniu fotek z wycieczki niż na odbiorach, a że nać klijent nać pannn :>



Nie wiem czy to powyższe spełnia kryteria humorystyczności, może Wy mieliście jakieś ciekawsze przewały w trakcie pracy? ;)


E tam, mnie się humor poprawia, jak jadę do awarii i jedyną rzeczą jaką robię, jest przykładowo zwolnienie wyłącznika awaryjnego. Zdarzyło się parę razy, zawsze mina obsługi była bezcenna :)

Irek.N.

Dnia Fri, 23 Nov 2012 12:56:44 -0800 (PST), Lisciasty napisał(a):

Ja ostatnio przepalem przy pomocy akumulatora samochodowego. Niestety - tego nie przezyly :-)

Niestety, robota ch*, wiecej czlowiek klnie niz sie smieje.

A taka siec komputerowa moze byc:

formatting link
Z premedytacja i na zlosc tak polaczone ... a 100M chodzi :-)

J.

Wytwornica pary do siłowni w okręcie podwodnym, czyli element napędu. Coś jak gaz w samochodzie: wciskasz, puszczasz, wiele razy dziennie. Klient chce żeby to działało 25 lat. Po wielomiesięcznych analizach wyszło że wytrzyma... 5 cykli, czyli może parę godzin. Czemu pierwotne założenia były tak złe? W ogóle nic nie liczono, wszystko było wzięte z sufitu. Konrad

W dniu 2012-11-23 21:56, Lisciasty pisze:

Kalibrator elektryczny 3 x 50 A jako ordynarne źródło prądowe do pomiaru rezystancji obwodów ochronnych.

Kiedys pol godziny po wizycie Millera (premiera LSD) na maszynowni w elektrowni Turow przylazl robol i zaczal odkrecac zawor na pompie wody zasilajacej ; zdazyl poluzowac chyba tylko jedna nakretke jak para pieprznela z zaworu to cale szczescie ze gosciu padl na posadzke i sie wyczolgal- do pol godziny zrobil tam saune i zaslone dymna w jednym - takie male pole odkladcze o wymiarach 30x15x9m (AxBxH) bylo w parze ze na 1m nie bylo nic widac. Zawsze zalowalem ze taka atrakcja ominela Millera

1

Kiedyś podczas badań trzeba było zapalić palnik, a nikt z nas nie miał zapałek. Wtedy przypomniałem sobie, że przedłużacz niemiłosiernie iskrzy. To był ten jeden raz, kiedy wada przedłużacza okazała się zaletą i uchroniła jednego z nas przed długą wędrówką do nocnego sklepu.

888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888

2

Żart na temat przydatności, zbytnio uproszczonych modeli teoretycznych, urządzeń technicznych i nie tylko.

Produkcja mleka na farmie była niska, więc rolnik napisał do lokalnej uczelni, prosząc o pomoc. Wielodyscyplinarny zespół profesorów, na czele z fizykiem teoretycznym, przeprowadził na miejscu intensywne śledztwo. Uczeni wrócili na uczelnię, z notebookami zapchanymi danymi. Jakiś czas potem fizyk powrócił do gospodarstwa i mówi do rolnika:

"Mam rozwiązanie, ale działa ono tylko w przypadku sferycznych krów w próżni".

formatting link

888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888

3

Sfrustrowany Murphy powiedział o swoim asystencie: "Jeśli ten facet ma jakąkolwiek możliwość zrobienia błędu, zrobi go".

formatting link
'ego

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required