smarować głowice zaworów?

Czym smarować wewnątrz głowice zaworów do baterii wannowych i umywalkowych, ale takich klasycznych, nie ceramicznych. Jest tam taki dość rzadki gwint, który wsuwa i wysuwa grzybek z uszczelką. Był tam jakiś smar, ale się wytarł przy czyszczeniu. Wszystko jest z mosiądzu, w okolicach trochę gumy. Może być zwykły "towot", a może lepsza wazelina? A może niech to pracuje bez niczego?

Reply to
Grzexs
Loading thread data ...

Grzexs snipped-for-privacy@gazeta.usu-n-to.pl> napisał(a):

Tego się nie smaruje. To co wytrarleś to byla siajsa z uszczelnienia dlawicowego wrzeciona z wodą, glonami i innym syfem.

Reply to
kogutek

Wazelina będzie dobra, bo jest w miarę "czysta". Wszystkie gwinty i nakrętki powinny być nasmarowane, wtedy są zabezpieczone przed korozją, częściowo przed osadzaniem osadów i dłużej służyć będą.

Reply to
wt

Kupic ceramiczne i zapomniec o problemach :-)

J.

Reply to
J.F.

No właśnie kupiłem, ale te wykręcone są w zupełnie dobrym stanie (oprócz jednej, która nie dała się wykręcić za pomocą metod… hmmm… konwencjonalnych), żal wyrzucać, mogą jeszcze popracować w miejscu innych tradycyjnych w jeszcze gorszym stanie.

Reply to
Grzexs

wt snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

Widział Ty kiedy w życiu taki kran. Jak nie widzial to nic nie pisze. Po posmarowaniu czymkolowiek co nie jest wodą piłbyś wodę z tym czymś.

Reply to
kogutek

W dniu 2011-01-31 00:20, J.F. pisze:

Tam gdzie woda nie do celów spożywczych, posmarowałbym smarem silikonowym. Tego nie wypłucze szybko woda, ani nawet detergent - ostatnio smarowałem tym uszczelki w podajniku płynu do mycia naczyń, który wcześniej lubił przeciekać.

Też się psują, i to niekoniecznie od zanieczyszczeń.

Reply to
PeJot

Dnia Mon, 31 Jan 2011 00:18:07 +0000, kogutek napisał(a):

może on też potrzebuje smarowania... ;-)

Reply to
Krzysztof Chajęcki

Raz na 10 lat.

J.

Reply to
J.F.

I co, nie masz teraz talerzy z warstewką niezmywalnego smaru silikonowego? Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

W dniu 2011-01-31 10:30, Konrad Anikiel pisze:

Od talerzy mam zmywarkę, w związku z czym płynu z dozownika idzie niewiele, co najwyżej na jakieś poprzypalane gary, a i tam nie ma kłopotów z plamami. Po posmarowaniu uszczelki zniknęła natomiast główna przypadłość onego dozownika: po dłuższym nieużywaniu trzeba było się spooooro napompować.

Reply to
PeJot

Jak pęknie korpus o ściance jak puszka, to znacznie wcześniej.

Reply to
PeJot

Zafundowałem sobie kiedyś krany z zaworami ceramicznymi, bo mi się znudziło marnowanie życia na wymienianie uszczelek. Niestety, po paru latach, jeden cholernik zaczął trochę kapać. I jestem w kropce, bo hydraulik ze mnie jak koziej d... trąba.

Głowicę muszę wymienić? Czy może da się to jakoś rozmontować w warunkach domowych i coś wymienić? Co? A może jest jakaś szansa na poprawę, gdyby całą głowicę wymoczyć to w jakimś kwasie i przepłukać?

Reply to
Slawek Kotynski

Czesci zamiennych brak.

Ja nie zauwazylem przyczyn i skonczylem na wymianie glowic. Zona byc moze bedzie nalegala na cale nowe baterie :-)

Tak czy inaczej - pare lat spokoju. a glowica kilkanascie zl.

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2011-01-30 21:24, Grzexs pisze:

I właśnie dlatego nie zastosowano jakiegoś tańszego szajs-metalu żeby nie trzeba było smarować.

pozdrawiam

Reply to
Piotr

Użytkownik "Grzexs" snipped-for-privacy@gazeta.usu-n-to.pl> napisał w wiadomości news:ii4hdt$f9n$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

niczym nie smarować. Skazisz sobie wodę w instalacji.

Reply to
Jackare

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.