Czym rozcieńczyć żywicę epoksydową

Może ktoś ma doświadczenie - czym rozcieńczyć żywicę epoksydową (nie poliestrową) ale tak żeby nie rozpuściła depronu. Czyli aceton i rozpuszczalniki raczej odpadają. CezaryF

Reply to
CezaryF
Loading thread data ...

Jest specjalny rozcieńczalnik do żywicy epoksydowej epidian dostępny w handlu. Ciemne butelki litrowe zakręcane. Nie pamiętam jak sie nazywa ale w dobrym sklepie kupisz bez problemu Pozdrawiam ps Denaturat powoduje ze żywica sie kruszy a płótno rdzewieje.

CezaryF napisał(a):

Reply to
Wojciech

Cześć Rozpuszczalnikiem do Epidianu 5 jest toluen. Pozdrawiam Jacek

Reply to
Jacek

No więc tragedia Uwierzyłem w denaturat i rozcienczyłem nim dzisiaj rano żywicę epoksydowa NHP

130 (która jest dość gęsta) i... (co za głupota) bez wcześniejszych prób zalaminowałem skrzydło. Żywica się nie zżelowała !!! Skrzydło do wyrzucenia - bo jak teraz usunąć żywicę. A więc nauczka - nowe sposoby zawsze wcześniej wypróbować. CezaryF
Reply to
acfurmanek

Jeszcze nie wyrzucaj! Odczekaj kilka dni/tygodni. Ja kiedyś źle wymieszałem żywicę z utwardzaczem. Nie pamiętam ile dni czekałem, ale chyba z tydzień to na pewno.

Reply to
Lukasz

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.