klejenie epp?

Witam

W związku z chwilowym brakiem CA spróbowałem użyć do klejenia modelu poxipolu (pomimo ostrzeżeń producenta, żeby nie używać klejów epoxy). Być może poxipol nie jest 100% klejem epoxy, ale tak czy siak żywice ma w swoim składzie. Moim zdaniem spoina wygląda solidnie i nie mam żadnych uwag co do jakości.

Czy ktoś może ma doświadczenie i ew. wiadomości dlaczego nie zalecane jest klejenie epp klejami epoxy? Czy chodzi o trwałość?

Dziękuje za informacje Marcin

Reply to
Emo
Loading thread data ...

Mozna jak najbardziej do klejenia EPP uzywać zywicy dwuskładnikowej ja osobiście stosuje to przy klejeniu ważniejszych miejsc jak np. dzwigar bagnet itd.Tak wogóle dobrym i b.tanim klejem jest klej polimerowy do klejenia kasetonów styro ,który mozna rozcieńczać denaturatem ma jedna wadę schnie długo wewnatrz profili nawet tydzień i o tym należy pamiętać ale robi spoine bardzo mocna

Reply to
Marian

Dnia Tue, 25 Jul 2006 12:06:27 +0200, Emo napisał(a):

W "chwilach" braku CA ja używam Kropelki (poxipol). Trzyma dobrze, chociaż mam czasem wrażenie, że jest mniej elastyczna od CA. Jak do tej pory nie zawiodła.

Ogólnie klejenie modeli zawsze CA - zwykle średniogęsty. Kraksy - Kropelka - tańszy, łatwiej dostępny, nie zasycha w dozowniku (czyt. butelce) tak szybko, jak CA.

Co do epoxy - rozumiem, że chodzi o klej dwuskładnikowy. Mój kolega, również latający EPP, bardzo często używa żywicy dwuskładnikowej (również poxipol dwuskładnikowy). Poza gorszym wyglądem nie ustępuje ani CA, ani Kropelce. Ma dodatkową zaletę: potrafi wypełniać ubytki - zwłaszcza po kraksach ...

Pozdrawiam, Zbych

---------------------------------------------------------------------------------- Zabrze, 2006-07-25 21:42:43 Jeżeli chcesz wysłać do mnie maila, zdejmij "majtki"

Reply to
Zbych

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.