Usztywnienie skrzydła z EPP

Witajcie! Do Zefira III kupiłem piękne skrzydełka (rdzenie) z EPP. Materiał ten choć kretoodporny ma jedną wadę - jest bardzo elastyczny, za bardzo. W moim latającym skrzydle z EPP o nazwieTRIM poradziłem sobie z tym laminując na powierzchni pasy rowingu węglowego zamiast dźwigarów. Sprawdziło się, choć przed usztywnieniem skrzydło było tak elastyczne, że jego wygięcie w locie powodowało zablokowanie lotek. Zanim zastosuję jakieś rozwiązanie tym razem, np. rowingi węglowe, chciałbym dowiedzieć się jak Wy usztywniacie EPP. Może pokrywacie skrzydła folią? Pozdrówka PiotrP

Reply to
PiotrP
Loading thread data ...

Witaj Piotrze, krajanie, Dobry sposób, to wklejenie prętów węglowych. Ostrym nożykiem robi się nacięcie na głębokość 2-3 mm w miejscu dźwigara i w szczelinę wciska lekko posmarowany żywicą pręt o średnicy 1-2 mm. Można zrobić tak na grzbiecie płata i pod spodem. Roboty niewiele, dodatkowej wagi niewiele, zepsuć nie ma co, a efekt usztywnienia jest.

Reply to
Marek Kowalski

Idealny sposob juz przedstawil przedmowca a dokladnie to np tak to wyglada

formatting link
jest bardzo sztywne. P.S Czy mowisz o TRIMIE od Pienkowskiego?;)

Reply to
Rapier

UPSSSS mialo byc tak:

formatting link

Reply to
Rapier

Użytkownik "Marek Kowalski" napisał ...

Lepszy sposób to wciśnięcie prętów a następnie zalanie rzadkim CA. Zdecydowanie mniej babraniny, sprawdzone w kilku modelach. Pozdr Krzysiek

Reply to
Krzysiek

Panowie, kłaniam się za podpowiedź.

Tak. Trochę pracy kosztowało mnie doprowadzenie tego modelu do stanu lotności, a i tak ma bardzo brzydką tendencję do wpadania w korkociąg, z którego nijak nie da się wyjść.

Reply to
PiotrP

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.