Folia do pieczenia - z czego?

Z czego zrobiona jest taka przeźroczysta folia do pieczenia produktów w kuchennym piekarniku? Papier jakiś czy tworzywo sztuczne? Jaką temperaturę wytrzymuje i co się dzieje po przekroczeniu tej krytycznej temperatury - topi się czy zapala?

Reply to
Grzexs
Loading thread data ...

Witam Jest folia i jest papier. Papieru do pieczenia, używam jako przekładki do klejenia, jest mocno natłuszczony i nic - nawet butapren:) się go nie czepia. PP

Reply to
PL(N)umber_One

Dnia Sat, 25 Feb 2012 18:23:05 +0100, Grzexs napisał(a):

Z czego to nie wiem, ale malo jest tworzyw wytrzymyjacych ponad 200C.

wiec obstawiam dwa - silikony jakies ... i zwykly celofan

a celofan to tak do konca nie wiadomo - sztuczne tworzywo czy nie, papier czy nie :-)

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2012-02-25 18:23, Grzexs pisze:

Internet sugeruje, że celofan. Jak podacie jakiś sposób na prosty test, mogę sprawdzić;) Na opakowaniu brak składu i informacja 'Używać w temperaturze -60..225 deg C'.

Nad płomieniem topi się. Mięsko wychodzi dobre;)

pzdr bartekltg

Reply to
bartekltg

Dnia Sun, 26 Feb 2012 16:49:55 +0100, bartekltg napisał(a):

celofan sie chyba nie topi ? internet sugeruje ze temperatura rozkladu 290 C, a zaplonu 300 C.

J.

Reply to
J.F.

Witam kolegów Ja bym raczej sugerował poliamid. Celofan zawiera dużo plastyfikatorów i chyba pieczenia by nie wytrzymał Pozdrawiam i smacznego życzę - Mirek

Reply to
mirek

W dniu 2012-02-26 17:39, J.F. pisze:

No właśnie nie jestem pewien. Przezroczyste opakowanie 'wewnętrzne' ciastek zachowuje się identycznie. 'Folia' owijająca cukierek tak samo.

Granica użytkowania do 225 może wiązać się z reakcją z jedzonkiem, osłabieniem materiału (kurczeniem!) i współczynnikiem bezpieczeństwa.

pzdr bartekltg

Reply to
bartekltg

Jak u licha zadaliście pytanie, że udało się uzyskać odpowiedzi na temat? Ja po przedarciu się przez dziesiątki przepisów na potrawy pieczone zgłodniałem na tyle, że dałem sobie spokój z dalszym szukaniem.

Reply to
Grzexs

W dniu 2012-02-27 18:43, Grzexs pisze:

Dorzucać do zapytania 'składa się' 'zrobiony' czy 'z czego'. Dodatkowo J.F. zasugerował, że to celofan, a łatwiej jest googlem znaleźć coś potwierdzającego inż odpowiedz na pytanie otwarte.

Szukać należało po obiedzie;)

Ale nadal nie mamy ostatecznego potwierdzenia...

pzdr bartekltg

Reply to
bartekltg

Magiczne słowo to "produkcja". Zapytanie typu: papier folia do pieczenia + produkcja, eliminuje większość wątków kulinarnych a zwraca strony producentów z szansami na interesujące nas dane. PP

Reply to
PL(N)umber_One

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.