zagadeczka

Loading thread data ...

zimę? Ale czemu zbiornik podziemny? Widok odrobinę utopijny :-) Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

Nie widać żadnego podjazdu, więc pewnie dużo i często się tego nie wyciąga. Urządzenie jest działające, o czym świadczy pomalowany silnik lub odświeżono eksponat. Hmmm, te wywietrzniki. Może jakiś kompostownik?

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

Pionowe to chyba przenośnik/podnośnik taśmowo-czerpakowy a poziome to przenośnik ślimakowy. Wygląda na urządzenie do materiałów sypkich. Może do zboża? A po co jest obok tego skrzynka plastikowa? A właz żeliwny?

tymoti

Reply to
Antoni Markowski

z drugiej strony

formatting link
i przytwierdzona obok instrukcja glosila ze sluzy to do wyciagania olejow i smarow (pewnie razem z piaskiem), instalacja przy bazie przeladunkowej poczty, albo jest tam jakis osadnik na wszystko co nieopodal kapie z ciezarowek, albo generator, albo cos.

Reply to
.pl

bujnos@smutec pisze:

Może lokalna biologiczna oczyszczalnia ścieków z separatorem tłuszczów? I wyciąganie osadów z tego separatora? W plastikowym zbiorniku coś rośnie, czyli jego zawartość musi być "odżywcza".

Jest tam jakaś stołówka?

Pozdrawiam, Michał

Reply to
Michal Smolnik

A może to odstojnik od myjni? Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

Antoni Markowski snipped-for-privacy@NOSPAM.gazeta.pl> napisał(a):

Raczej pionowy to nie czerpakowy - nie ma miejsca na bęben oraz ma tylko jeden kanał (nie ma powrotnego). Wyglada to o dziwo na ślimakowy postawiony w pionie. Być może zdaje to egzamin przy czymś "mazistym". Jest to najprawdopodoniej wyciąg z jakiegoś separatora z błotem wymieszanym z olejami...

Reply to
marcin markowski

przecież są przenośniki ślimakowe pionowe, oprócz tego że mocniejszy silnik to nie różnią się dużo. Zwoje ślimaka na dole są troszkę inaczej wykonane - mają jakby małe łopatki. Raczej do substancji sypkich, ale może i daje radę z tym osadem...

Reply to
Adrian S.

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.