1:1250 - czy da sie gdzies kupic w Polsce?

Witam serdecznie,

w czasach późnoszkołopodstawowych i wczesnolicealnych, kleilem japońską flotę w skali 1:700. Chciałem po latach znowu mieć nad biurkiem parę małych okrętów. Jako że czasu i miejsca brak, zainteresowałem się jeszcze mniejszymi, i gotowymi okrętami. Ceny spore, ale jakość odwzorowania zdaje się być zadowalająca. W związku z tym pytanie - czy okręciki w skali 1:1250 są gdzieś dostępne w naszym kraju, czy też trzeba je zamawiać od, niemieckich zwykle, producentów? Chętnie obejrzałbym model przed wyłożeniem sporej sumy. Interesują mnie jednostki Kaiserliche Marine, czyli firma Navis.

Z góry dziękując za odpowiedź pozdrawiam,

Jan Szkudliński

Reply to
Jan Szkudliński
Loading thread data ...

Jan Szkudliński napisał(a): Interesują mnie

Jak znajdziesz gdzieś na polskim rynku modele tej firmy, to natychmiast biegnij do najbliższej kolektury totolotka. Szczęścia powinno Ci wystarczyć ;)

A na poważnie - z 1250 można znaleźć właściwie tylko Revella.... Ogólnie w naszych sklepach jest bida marynistyczna...

Pzdr, Pavvel

Reply to
Pavvel

Aż tak źle? Szkoda; ceny spore, to i chciałem najpierw się przyjrzeć. Najbliższy sklep wymieniany na stronie Navisa jest w Berlinie.

Nawet takie dzieła sztuki:

formatting link
inne na tej stronie)

Chwilowo nie przełamują mojego wahania odnośnie jakości tak małych modeli. Jest sporo niemieckich firm, robiących zestawy żywiczne okrętów z I wojny w skali 1/700, tyle że jeszcze droższe, no i dochodzi klejenie, na co czasu i warunków brak... Inna rzecz, że mnogość modeli statków i okrętów w skali 1:1250 po prostu poraża. Na niemieckim EBay są nawet nasze "Manifest Lipcowy" czy "Franciszek Zubrzycki", którego, daję głowę, niegdyś w porcie gdyńskim na własne oczy oglądałem :-D

Może kiedyś także zrobię sobie taką wystawę :-D

formatting link

Jan Szkudliński

Reply to
Jan Szkudliński

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.