Czy da sie zbudowac piec na rzepak

witam czy ktos z was widzial moze gdzies piec na rzepak czy tylko na olej rzepakowy ? no bo moim zdaniem po co wysiskac olej do opalania domu rzepakowy skoro mozna przeciez cale nasiona suche dalo by sie cos takiego zrobic zaprojektowac ?

Reply to
kaka
Loading thread data ...

Znajomy chce sobie dostawić do domu jeszcze jeden piec, bo ten co ma na olej opałowy jakoś mu nie leży. Opowiadał ze są piece na zboże. Ile w tym prawdy nie wiem. Ale jeśli by były na zboże to i rzepak by na nich poszedł. Tomek

Reply to
Tomek

kaka <cordoba snipped-for-privacy@wp.pl napisał(a):

Przy spalaniu paliwa ciekłego daje się mniejszy współczynnik nadmiaru powietrza, a więc jest mniejsza strata odlotowa. Odpada też czyszczenie rusztu . Ponadto ruszt do rzepaku musi mieć małe otwory, albo trzeba robić brykiety, lub warstwę fluidalną.

WM

Reply to
Wlodzimierz

przeregulowania nadmuchu i szybkosci obrotu podajnika. Nie mam pojecia jak by wygladala wydajnosc takiego paliwa?? To juz chyba bez praktyki nic sie nie zdziala. Moze sie zwrocic do jakiegos producenta takich kotlow z tym pomyslem, albo do kogos kto ma taki sprzet w domu.

Reply to
sweem

Na słomę czy na ziarno ?

Reply to
KA

Wlodzimierz snipped-for-privacy@gazeta.pl napisał(a):

Ponadto wytłoki są dość cenną paszą, która też ma cenę. pzdr., PB

Reply to
Paweł Bochenek

Ponoć na ziarno. Tomek

Reply to
Tomek

Ciekawostka. Znasz jakieś szczegóły?

Konrad

Reply to
KA

sweem snipped-for-privacy@sw.sw napisał(a):

Szwedzki piec na ziarno:

formatting link

WM

Reply to
Wlodzimierz

Niestety, Witold Odrobina, jak to każdy rasowy polski reporter, tak nam przedstawił sprawę, że nic nie wiemy o tym kotle :-) Ale, jak się poszuka, to rzeczywiście Szwecja przewodzi w tych tematach:

formatting link

Reply to
KA

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.