A jednak Galicyjskie...

Witajcie, jak już pewnie niektórzy wiedzą, zdecydowaliśmy się w tym roku na 'rewitalizację' Galicyjskich Spotkań Modelarzy. Dużą rolę odegrały przy tym bardzo pozytywne opinie wielu modelarzy, również na łamach 'precla' i Forum PWM. Praktycznie zostaliśmy 'zmuszeni' do powrotu do formuły Galicyjskich, i to w tradycyjnym terminie, czyli w ostatni weekend maja.

Mieliśmy wiele wątpliwości, zwłaszcza że koniunktura jest jaka jest, i za bardzo pieniędzy nikt nie ma, od sponsorów raczej nie spodziewamy się niczego poza symbolicznym grosikiem (o ile w ogóle), ale mam nadzieję, że wspólnymi siłami coś osiągniemy. W związku z tym mam wielką prośbę do wszystkich modelarzy, niezależnie od rodzaju modelarstwa, o wzięcie czynnego udziału w imprezie.

Muzeum jest w trakcie wielkich przemian, już powiększyło prawie czterokrotnie swój teren, gotowy jest m.in. okrąg dla modeli na uwięzi o

40 metrowej średnicy, więc mile widziani będą również modelarze chcący zaprezentować swoje modele. Muzeum ma już pas startowy z prawdziwego zdarzenia - jest to duża część dawnego pasa startowego lotniska rakowickiego, więc spokojnie można przywieźć i pochwalić się nawet dużymi modelami RC, na ziemi oraz w locie.

Przygotowany i wyznaczony zostanie również tor dla modeli RC, zarówno torowych jak i terenowych.

Oprócz ekspozycji modeli plastikowych zapraszamy w tym roku również modelarzy kartonowych. Prawdopodobnie odbędzie się też osobny konkurs dla tych modeli, ale o tym zadecydują osoby odpowiedzialne za ten nowy dział Spotkań.

Chcielibyśmy, aby była to wielka frajda i zabawa dla wszystkich, uczestników zapewniamy, że piwa i śmiechu nie zabraknie, a tradycyjna impreza w sobotę jest stałym punktem programu.

Planujemy, tak jak dotychczas, stoiska handlowe dla przedsiębiorców i sklepów oraz giełdę dla samych modelarzy. Prosimy o szybki kontakt, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Jako że będzie to pierwsza wystawa po wejściu do UE, będziemy próbowali ściągnąć też zagraniczne sklepy i producentów.

W trakcie trwania imprezy będą się odbywać pokazy technik w modelarstwie redukcyjnym - to nowość, mam nadzieję, że wielu modelarzy będzie zainteresowanych podpatrzeniem trików od bardziej zaawansowanych.

Wszystkich, którzy mają pomysły, i chcieliby je urzeczywistnić, prosimy o kontakt.

Modelarze z Krakowa i okolic, którzy chcieliby wziąć udział w organizacji imprezy, są również proszeni o kontakt ze mną poprzez e-mail: snipped-for-privacy@student.uci.agh.edu.pl lub telefonicznie.

A teraz do roboty!

Reply to
GreGG
Loading thread data ...

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.