Ciekawostka - osobisty smiglowiec

Loading thread data ...

doplywa po jakims czasie ;)

T>

Reply to
tomla

Witam kurcze kupujeeeeeeee Marek S

Reply to
Marek S
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski

Użytkownik Lukasz napisał:

konstrukcja Japońska (google rulezz ) :

formatting link
zdaje się że tak jak trzmiel skończyło się na jednym egzemplażu .

Reply to
eeemil

Witam Też osobisty i mniej pali:

formatting link

Reply to
Paweł Pracki

Użytkownik Lukasz napisał:

Nie jestem pewien ale zdaje się że w książce o śmigłowcach WKIŁ'u było napisane ,napeno że latał na uwięzi i podczas prób zdążył zabić jednego pilota ,dlatego potem program skasowano ,ino w krakowie jeden stoi.

Reply to
eeemil

Myślę, że to mistyfikacja. W filmiku gość dynda na dzwigu, niechby poleciał te 100km/h to może bym uwierzył. Poza tym musiałby być niezły odrzut, a ledwie mu rękaw łopocze.

Jest na Discovery taki program "pogromcy mitów" w którym goście testowali podobny helikopter. Narobili się potwornie na podstawie różnych internetowych planów i nic z tego nie wyszło.

Reply to
Ukiel

poziomie morza, maksymalnie 3.5 kG ciagu z konia (KM) mocy. A przy tym ukladzie mozna przyjac max 3 kG

Dla czlowieka100kg + 50 kg maszyna, trzeba ciagu ok 300KG a to ok 100KM na silniku. I to przy zalozeniu ,ze taki silnik +smiglo+ paliwo i osprzet zmiesci sie w 50-ciu kg masy.

Projekt raczej nierelany na silniku tlokowym. Moze jakis turbinowy dalby rade? Ale przekladnia z takich obrotow jest problematyczna. Jedyna alternatywa w podobnym stylu to PPG. Sam latam to wiem :))) Mam jeden z najmocniejszych silnikow do PPG - Simonini Mini 2+ . Ma on ok

70 - 75 kg ciagu z 26 KM. Wazy z paliwem ponad 30 kg.
Reply to
Biorelaxator" TOpowernet.pl

Użytkownik TomaszB napisał:

Ten też jest fajny :

formatting link
-filmik

formatting link

Reply to
eeemil

Witam Wszystkich,

Ciekawy temat, chociaż niestety pewnie niezbyt tani. W sumie przydałoby się takie urządzonko. Ja znalazłem coś takiego:

formatting link
Pozdrawiam, Bartek

Reply to
Bartek

Jednak jak widac na filmie - lata;-) Teoretycznie trzmiet(owad) biorac jego wage , pekaty korpus i powierzchnie skrzydel tez latac nie powinien.... Tyle ze on o tym nie wie ;-))))

Reply to
Arkadiusz Mania

Widzialem w sieci film jak facet przechodzi przez szybe i jej nie rozbija. Pozwolilem sobie nie uwierzyc. Po drugie ja odnosze sie tylko do podanych na stronie parametrow. Podane jest 10 Km na cylinder i ze sa 4 cylindry . A potem moc max 80KM . Cos jest nie tak. Zresta nawet jesli ma 80KM to raczej nie ma mozliwosci rozsadnego manewrowania a jest jedynie na granicy podniesienia calego zestawu. Do prawdziwewgo latania jeszcze daleko. Podan masa 3 kg/ cylinder to utopia. . Nawet jak uda sie zbudowac taki silnik to polata z 15 minut.

Reply to
Biorelaxator" TOpowernet.pl

Użytkownik Biorelaxator napisał:

"Podan masa 3 kg/ cylinder to utopia. . Nawet jak uda sie zbudowac taki silnik to polata z 15 minut.

PS. Z japonskiej strony tego projektu wynika , ze ten silnik to boxer czyli ma dwa cylindry , wazy 6 kg, ma 20KM mocy i pali 5l/h i ma 500 godzin resursu. Jesli taki silnik istnieje i kosztuje do 10 000zł to ja kupuje kazda ilosc."

Zaintrygowany sprawdziłem pierwszy z brzegu duży silnik modelarski :

formatting link
58 ccm = 8,5 KM ,1820 g , 2,2 Kzł

3 silniki wyjdzie 20 KM , 6 kg . 7 Kzł

Napewno chodzą dłużej jak 15 min ,czy da sie z nich wycisnąc 500 h niewiem , tylko 5l/h w 20KM dwusuwie to jakaś bajka .

BTW troche żal dawać silniki do atkich wynalazków czy nawet paralotni jak samolocik cri cri może z 20 KM wycisnąć 170 km/h przelotowej +pełna akrobacja :D .

Reply to
eeemil

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.