Fajne cudeńka

Witam,

formatting link
Darek

Reply to
DAREKRC
Loading thread data ...

Użytkownik "DAREKRC" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@polnews.pl...

Z tego co pamietam to jedna osoba wystartowala z projektem podobnego uzadzonka, ale jakos sprawa ucichla. Postaram sie dowiedziec czegos wiecej o projekcie.

pozdrawiam andropow

Reply to
andropow-onet

formatting link

Reply to
PeKlesyk

Widać że chłopaki rozwijają się. Jeszcze z pół roku temu nie mieli GPSa a tu już wizualizacja przestrzenna ;-)

Mój wariometr logger też ma podobną funkcjonalność, ale musze przyznać że oni podeszli do problemu znacznie bardziej metodycznie i kompleksowo zapewniając zdalny monitoring dla całego RC, począwszy od pływających przez jeżdżące po latające.

Reply to
PitLab

tego linka:

"Wykorzystanie tego modułu pozwala wreszcie na super precyzyjny pomiar tak ważnego parametru jak pobór prądu przez silnik , którego wielkość do tej pory mogła być szacowana na podstawie poboru statycznego w warunkach domowych , bez uwzględnienia takich czynników jak : lot modelu, czas, warunki zewnętrzne ( lot pod wiatr )."

Te "warunki zewnętrzne czyli lot pod wiatr"! Jaka proszę jest to różnica? Czy model wogóle "lata pod wiatr"? Przecież to pojęcie może tylko powstać uwzględniając pozycję obserwującego. To jak z teorią względności ;-) Model, szybowiec czy samolot nie "lata pod wiatr" tylko lata z określoną (a także może być różną) prędkością w stosunku do otaczającego go powietrza. To nie wóz konny, który sprawia koniowi pod górę więdej kłopotów. Ale - tak mi naszło - filozoficznie...

Pozdrawiam Piotr

formatting link

Reply to
Piotrp_de

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.