Jakie śmigło do Fun Fly'a - O.S. MAX 46AX

Cześć, mam Fun Fly'a o rozpiętości 1200 mm, jeszcze nie latany, i zamontowany w nim silnik O.S. MAX 46AX. Nie wiem jednak jakie śmigło APC wybrać. W instrukcji do latania sportowego są zalecane śmigła od 10.5x6 do 12x7. Do fun flya jednak chciałbym założyć śmigło o bardzo małym skoku, co ograniczy jego prędkość i ułatwi zawisy. Jakie śmigło byście proponowali założyć?

Wielkie dzięki!

Reply to
Vex
Loading thread data ...

Czy np. 13x4 będzie dobre?

Pozdrawiam serdecznie Tomek Kalinowski

Reply to
Vex

A gdzie takie śmigiełko moge dostać? Kto jest producentem? Czy przy zalecanych śmigłach 12x6, takie śmigło jak napisałeś nie będzie zbyt małe ( chodzi o to czy silnik nie będzie miał niebezpiecznie dużych obrotów )?

Dzięki!

Reply to
Vex

Witam.

Chyba najbardziej typowe dla tego silnika do tego typu modeli to

12,25"x3,75".

Pozdrawiam, Robert

Reply to
Robert Grabowski

Śmigła takie robi APC. Często są w CSMie na Bitwy Warszawskiej w W-wie. Silnik dobrze dotarty kręci trochę ponad 12000 obr/min (osobiście do docierania założyłbym coś o większym skoku ze względu na chłodzenie /większą prędkość strumienia zaśmigłowego/)

Pozdrawiam, Robert

Reply to
Robert Grabowski

Vex napisał(a):

................

Przeca Robert napisał, że typowe. Czyli dobrze sprawdzone. Robi je APC i można je kupić na pewno w TH, a w Warszawie w pewnie w CSM i Riku (18,10zł)

formatting link

Reply to
Krzysiek "kojot: Choroszko

Czesc,

13x4 juz za wolno sie wkreca. Zostan przy 12.25x3.75. Doceranie na jakims 11x8.

Bardzo wazna uwaga co do APC - smigla sa genialne aerodynamicznie, ale totalnie wioskowe jezeli chodzi o jedną sprawe - niecentrycznosc otworu. Szczegolnie czesto wystepuje to w 12.25, wiec jak bedziesz zamawial popros sprzedajacego zeby to sprawdzil. Odchyly sa tak duze, ze widac je golym okiem!!!

No i jeszcze anegdota... Ciachnalem sie raz takim smiglem a gosc - doswiadczony lotniskowy wyga - mowi "w apc koniecznie trzeba zeszlifowac krawedz splywu bo jest bardzo ostra". No i cale pewnie wielotygodniowe sleczenie zespolu APC nad taką technologią, ktora umozliwi zrobienie ze splywu brzytwy, poooossszzzlaaaaaa... Bo przeciez Polak zawsze wie lepiej.

Marcin

Użytkownik "Vex" snipped-for-privacy@wytnijto.hot.pl> napisał w wiadomości news:eakidk$hnl$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

Reply to
goflying

I do tego jeszcze bywaja egzemplarze mocno nie wywazone. Warto wiec, jak kazde zreszta smiglo sprawdzic i wywazyc.

Pozdrawiam

Darek

Reply to
Dariusz Jaskowski

I tu pytanie. Czy zeby je wywazyc i nie zepsuc aerodynamiki mozna do tego uzyc tych komor w hubie?

Marcin

Użytkownik "Dariusz Jaskowski" snipped-for-privacy@galkom.com.pl> napisał w wiadomości news:eakv93$jl0$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

Reply to
goflying

Zamawiałem w riku śmigła i jakoś nie rzuciły mi się w oczy. Dzięki wszystkim za pomoc. Kupię to 12.25 x 3.75, a do docierania mam 11x7.

Pozdrawiam raz jeszcze! Tomek

Reply to
Vex

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.