jakie śmigło - trenerek 40 + MDS

Witam,

Mam pytanko - jakie załozyć śmigło na mojego MDSa, żeby napędzić Tiger Trainer'a 40? Zależy mi na tym żeby model możliwie wolno latał (pierwszy RC), jednocześnie wydaje mi się że warto mieć rezerwę ciągu pod drągiem.

Tabelka danych technicznych tego MDSa podaje 0.6kW @ 13500rpm.

Z tego co się zorientowałem generalnie polecane są śmigiełka APC - prawda to?

Pozdr., Michał

Reply to
Michal
Loading thread data ...

Z doświadczeń z własnego podwórka (model kolegi) polecam APC 12.25x3.75 jest do generalnie śmigło fun-fly'owe ale trenerki na nim fajnie latają. Poza tym... aby wolno latał.. a kto Ci każe latać na pełnym gazie ;) hihi Tak, zapas mocy zawsze się przydaje.

Swego czasu takie śmigiełko miałem założone do ciut większego silnika (7.5ccm) w akrobacie 1.6m. Też fajnie latał.

Mają jedną podstawową wadę (jak wszystkie APC) - ostre jak brzytwa.

--------- pozdrówka

Reply to
mRqS

I łatwo się łamią przy...hm hm... energiczniejszych lądowaniach ;) Między innymi dlatego sugerowałbym raczej coś w okolicach 11x5, nieco krótsze i trudniej przytrzeć o beton.

Reply to
Piotr Konopka

Użytkownik "Piotr Konopka" snipped-for-privacy@wlkp.top.pl> napisał w wiadomości news:dgf4ee$4fb$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

Ja takze polecam cos mniejszego i nie koniecznie APC, przy nauce mozna stracic fortune na te smigielka, jak sie bawilem na poczatku swoim fun fly'em w nieustanne ladowania i starty to mnie portfel zabolal, mialem wspomniane 12.25X3.75. W modelarni mamy ripmaxa 60, latajacego na 10X6 APC, narazie tylko jedno zostalo polamane i to z powodu dobiegu zakonczonym na samochodzie i mojej rece. Modelik sluzy do nauki. Duza jego zaleta jest uklad podwozia z kolkiem przednim, co w znacznej mierze zapobiega kasowaniu smigi. Polecam jak juz bedziesz sie pewnie trzymal w powietrzu smiane smigi na rozne rozmiary i skoki, co pozwoli Ci dobrac smiglo przy ktorym zachowanie modelu bedzie odpowiadac Ci najbardziej.

Pozdrawiam, Piotrek

Reply to
Piotr Kowalski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.