śmigło kavan a apc - jakie różnice?

Witam

Przeglądając oferty sklepów pod kątem śmigieł chciałem zapytać bardziej obytych Kolegów jakie są różnice między śmigłami kavana a apc, oprócz różnicy ceny która na korzyść kavana sięga ok. 50%.

Pozdrawiam Paweł

Reply to
Pawel
Loading thread data ...

polonez vs toyota. zaufaj.

Użytkownik "Pawel" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:f0oka7$baq$ snipped-for-privacy@news.wp.pl...

Reply to
goflying

Użytkownik "Pawel" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:f0oka7$baq$ snipped-for-privacy@news.wp.pl...

Po pierwsze sztywność śmigła. Kavany "pływają", a APC są bardzo sztywne, ale niestety i kruche.. Druga i chyba najważniejsza różnica to kształt i technologia wykonania. APC mają bardzo ostre krawędzie spływu, aby zminimalizować zawirowania, a ich kształt jest najbardziej zbliżony do ideału aerodynamicznego. Co ciekawe niektórzy zapiłowują krawędzie spływu żeby się nie pokaleczyć. I gdzie tu sens :-)

Reply to
Vex

Ja APC-aków nie zapiłowuję, ale Zawsze się bałem, żeby przez przypadek nie przeciąć sobie ostrym śmigłem tętnicy na nadgarstku.

Reply to
Lukasz

Użytkownik "Vex" <vex86[wytnijto]@gazeta.pl> napisał w wiadomości news:f0pq9r$e12$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

ja widzialem z kolei ucinanie koncowek zeby byly bardziej okragle... hehehe

bo polak zawsze wie lepiej...

marcin

Reply to
goflying

Kavan'ow sa 2 rodzaje. Zolte - bardziej elstyczne i czarne bardziej sztywne. Kavan'y... jaka cena taka jakosc - to widac golym okiem. Ale sa tanie i b. dobre na poczatek. Ich podstawowa wada jest koniecznosc wywazenia i to sporego.

APC. Przede wszystkim to wieksza sprawnosc. Lepsze materialy. Bardzo ostre(uwaga na rece!). Nie wymagaja jakiegos strasznego wywazania, ale kazde smiglo warto dokladnie wywazyc. Oczywiscie sa tez drozsze. Ogolnie b. dobre smigla.

Mariusz

Reply to
Doman

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.