Ktoś lata Fly Boy'em ( Svenson ) ?

Cześć, udało mi się odkopać dawno zasypany kurzem model Fly Boy firmy Svenson. Z kopyta wziąłem się za budowę i właśnie...mam pytanie do osób które kiedyś budowały ten model. Czy jest coś na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? Miałem trochę problemów z wykonaniem maski, gdyż dosyć nietypowo trzeba giąć balsę (??). Drugim pytaniem jest, jak model zachowuje się w powietrzu? Wiem, że zalecane silniczki są od 6 cm3 do 10 cm3. Ja jak zwykle musiałem przegiąć i kupiłem 12 cm3 :-) Spowodowane było to właściwie tym że nie było na stanie

10 cm3, a wagowo 10 cm3 i 12 cm3 są takie same. Chyba od przybytku mocy głowa nie boli? I ostatnie pytanie: wpadł mi do głowy szalony pomysł zrobienia klap. Widziałem kiedyś takie rozwiązanie w bardzo podobnym modelu Lo-Boy firmy Precedent ( niemalże identyczne modele ) i spisywały się znakomicie do czasu do kiedy podczas szybkiego niskiego przelotu na plecach podciśnienie ich nie "wyssało" co skończyło się bardzo efektownym urwaniem statecznika pionowego :-)
Reply to
Vex
Loading thread data ...

Fly boyem nie latałem, ale miałem dwa modele Svenssona (Sunny-E i Primę). Oba miały genialną aerodynamikę. Dobry konstruktor - więc pewnie Fly-boy. Ich wada, to bardzo kiepskie materiały w zestawie, ale to już raczej skąpstwo producenta.

Wiem, że zalecane silniczki są od 6 cm3 do 10 cm3. Ja jak zwykle musiałem przegiąć i kupiłem 12 cm3 :-) Spowodowane było to właściwie tym że nie było na stanie

10 cm3, a wagowo 10 cm3 i 12 cm3 są takie same. Chyba od przybytku mocy głowa nie boli?

Wal śmiało! Zwłasza, gdy ważą tyle samo. Tyle, że gorszy 12ccm może mieć mniejszą moc, niż dobry 10ccm. Ja włożyłem 5.2ccm do Primy, gdy zalecane było chyba 4ccm. To była dobra decyzja.

Reply to
Lukasz

Witam.

Latam Fly Boy'em trzeci sezon. Model fajnie zachowuje się w powietrzu, jest szybki. Jako napęd wstawiłem OS 46FX ze śmigłem APC 11x5. Do zawisu to trochę mało, ale to nie fun-fly i mnie to wystarcza. Odnośnie materiałów to niewiele zmieniałem - dałem tylko sosnowe dźwigary. Model jest dość szybki przy lądowaniu - mnie pomaga niewielkie wychylenie lotek do góry.

Pozdrawiam, Robert

Reply to
Robert Grabowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.