Ładowarka

Użytkownik AlexY napisał:

Dziękuję, ale mam własne. Poza tym układów 51 już od jakiegoś czasu nie używam wcale. Nie chodzi o linie programu, ale o linie wejścia-wyjścia procesora obsługujące zewnętrzny sprzęt.

Długi w sensie mechanicznym. Obudowa BC100 jest krótsza. :))))

Taki wyświeltacz ma ~12cm długości. BC100 miała byc w założeniu filgranowa w stosunku do obsługiwanych prądów, nie jest zaprojektowana jako broń na wypadek spotkania z żulami :)

Ale ładowarka wydziela dodatkowe ciepło...

Mam inny pogląd na tę sprawę. Pierwsza moja komórka GSM była sporawa, ale super wygodna i ergonomiczna, druga była już nieco tandetnie wykonana, mniej przemyślana i miała funkcje których nie potrzebowałem. A

2 tygodnie temu kurier przyniósł mi nowe, które mają jeszcze więcej zupełnie zbędnych w telefonie funkcji i nieczytelny bez podświetlenia, za to KOLOROWY wyświeltacz, który w istotny sposób skraca czas pracy baterii. "Moralnie świeży" model, który jest gorszy od poprzedniego. Jako właściciek komórek jestem "trendy", jako użytkownik telefonu zdegustowany i mam więcej problemów. Jestem bardzo za postępem technologicznym, zawsze kupuję najnowsze procesory tylko po to, żeby je "pomacać" i określić realną przydatność. Ale nie jestem za postępem w wymiarze gadżeciarskim.

"Na pewno", to za parę dni oddaję do testów złożony system sterowania hydrauliką i biorę się za następny :) "Być może" znajdę wreszcie czas i na zajęcie się nowym projektem ładowarkowym.

Reply to
A.Grodecki
Loading thread data ...

Przeglądając Wasze posty, instrukcję do BC100 i jej wygląd, chyba najlepszym wyborem jest jednak Pro Peak Prodigy.

Kupiłem ją za te same pieniądze, co BC100. Ładuje wszystkie rodzaje ogniw, posiada przejrzysty dwuwierszowy wyświetlacz i instrukcję, do której nawet nie ma potrzeby zaglądać.

Pozdrawiam, Zbych

PS. I całkowicie się nie zgadzam z tym, że w BC100 wystarczy czterocyfrowy wyświatlacz ... IMO

Reply to
Zbych

Dnia 2004-08-29 11:47, Użytkownik Kacper Perschke napisał:

Taka uwaga na marginesie: połączenia ładowarki i aku powinny być robione przez jak najmniej złączy, i to jak najlepszej jakości. Chodzi o te miliwolty przy detekcji delta V, aby np. delikatne trącenie kieskiego banana nie wpłynęło na pomiary.

Reply to
Jakub Witkowski

Użytkownik Zbych napisał:

Masz demokratyczne prawo do tego :)

Reply to
A.Grodecki

Użytkownik Jakub Witkowski napisał:

Ja się wcale nie dziwię opiniom klientów. Też chciałbym żeby wszystko co kupuje było tanie jak barszcz, wypasione jak poseł i jeszcze dokładnie z tymi funkcjami które mi są potrzebne. Ale życie jest brutalne :) I trzeba zwykle wybierać między tańszym i droższym, gorszym i lepszym, ładniejszym i brzydszym, bardziej i mniej funkcjonalnym etc. Inaczej się nie da! Jeśli kupisz Skodę Octavię, zapomnij o wjeżdżaniu na krawężniki i niech Ci wejdzie w krew kontrola poziomu oleju...

Moim zadaniem, jako w tym przypadku konstruktora i osoby która ponosi finansowe skutki decyzji, jest zrobienie urządzenia które:

  1. jest trwałe
  2. jest zgodne z określonymi wcześniej parametrami
  3. nie sprawia nieoczekiwanych lub trudnych do zdiagnozowania problemów
  4. jest sprzedawalne
  5. jest opłacalne (bo sprzedawalne) Ponieważ konkurowanie z masówką z uwagi na wysokie koszty małoseryjne jest niemożliwe, rezygnuje się z rzeczy kosztownych lub kłopotliwych a błahych (głównie wypracowana uroda urządzeń), za to oferuje możliwie dużo w sferze parametrów i funkcji.

Nie oczekuję pozyskania dla BC100 wszystkich możliwych klientów. Cieszę się z tych, którzy potrafią czytać tabelki z parametrami. Dodatkowa zaleta obsługiwania tej grupy - mniej problemów z serwisem ;) Zawsze są osoby zadowolone i niezadowolone. Dopóki tych zadowolonych jest (odpukać!) wyraźnie więcej, moge wyciągać wnioski że podejmowane decyzje są słuszne albo przynajmniej nie błędne. Na tym kończę dywagacje na temat projektu BC100.

Reply to
A.Grodecki

Użytkownik A.Grodecki napisał:

[..]

HD44780 w trybie 4-bitowym uzywa 6 linii, przy czym 5 moze byc wspolnych dla innych elementow aktywowanych sygnalem CE , 4 cyfrowy wyswietlacz LED to 7+2 linii (kropki chyba nie uzywasz) chyba ze stosujesz jakies kruczki z dekoderem ale IMHO byloby to nieekonomiczne. reasumujac LCD uzywa mniej linii :)

ups... to moze jednak w kolejnej wersji ladowarki :)

mysle ze cos daloby sie dopasowac, jakis maly 2x8... ale to w nastepnej ver..

jesli obudowa sie nie topi to nie jest az tak cieplo yyy... bo tak wlasciwie nie widzialem produktu to nie wiem o czym pisze... plastikowe pudelko?

[..]

bez przesadyzmu... mialem na mysli co innego, kolega takiego zwrotu uzyl kiedy argumentowal wymiane multimetrow typu LAVO na nowoczesne cyfrowe

i jeszcze ta wieszalnosc... mam odebrac rozmowe a telefon albo przestaje reagowac albo sie resetuje... paranoja, tego typu historie chyba kazdy z nas moglby opowiadac do rana, tylko ze obecnie wciska sie ciemnote ze "tak ma byc"

powodzenia

PS: wszystkich grupowiczow serdecznie przepraszam za to malutkie NTG tak jakos wyszlo :)

Reply to
AlexY

Użytkownik AlexY napisał:

LCD w trybie 4 bitowym potrzebuje chyba jednak 7 linii (4 dane, e , rs, rw). Dla moich "sztuczek" (niewyszukanych) wystarczają 3 i jest to ekonomiczne :) :) :) Kropek i dwukropka używam!

Obudowa jest stalowa. Wygląd (bardzo zbliżony do obecnego) możesz zobaczyć na stronie.

...

Mam między innymi miernik HP 5,5 cyfry, co nie przeszkadza mi właśnie finalizować zakupu V640, bo pewne rzeczy da się zaobserwowac tylko na dobrym sprzęcie wskazówkowym. Podobnie jest z oscyloskopami analogowymi i cyfrowymi. W ogóle wskazania analogowe są jedyne w swoim rodzaju niepodrabialne i ergonomiczne. Dlatego w wielu zastosowaniach w lepszych sprzętach symuluje się wskazania analogowe stosując wyświetlacze graficzne, bary itp. Ale to już rzeczywiście zupełnie NTG :)

Reply to
A.Grodecki

Użytkownik A.Grodecki napisał:

[..]

rw mozna na stale dac do masy, nie ma potrzeby nic czytac z kosci chyba ze ktos chce bawic sie w sprawdzanie Busy Flag (osobiscie nie uzywam)

znaczy sie wypychasz dane szeregowo i potrzebny jest dodatkowy uklad ktory to przetworzy (chyba ze uzywasz jakiegos zintegrownego z LED) na format zjadliwy dla zwyklego wyswietlacza przypuszczam ze przez takie sterowanie obsluga programowa sie znacznie komplikuje i wydluza

juz widze jestem zwolennikiem miniaturyzacji ... ale az tak ??? ;)

[..]
Reply to
AlexY

Użytkownik AlexY napisał:

Nie sparawdzanie statusu kontrolera to... nie jest dobry zwyczaj ;) Chociaz ma jedną zaletę - po wyjęciu wyświetlacza urządzenie działa dalej ;)

Wysłanie szeregowo 32 bitów to jedna mała pętelka, kilka rozkazów. Gdyby to pchać równolegle, byłoby tylko niewiele krócej.

2 z 3 wykorzystanych pinów procesora zwykle daje się wykorzystać jeszcze do czegoś innego.

Małe jest piękne ;) Choć nie zawsze to działa (łatwo o przykłady) ;)

Reply to
A.Grodecki

Dnia 2004-08-30 23:48, Użytkownik A.Grodecki napisał:

Widzę że panowie w temacie, a ja mam problem. Potrzebuję wyświetlacza LCD, najlepiej 32x96 lub coś około, podobny do tego:

formatting link
mój powoli umiera - traci linie. Najlepiej sterowany 4-ma (max 5-ma) liniami szeregowo, tak jak ten własnie. A jeszcze lepiej po i2c. No i tanio, tanio...

Reply to
Jakub Witkowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.