Ładowarka

Witam.

Czy ktos z Was posiada, albo mial dostep, lub chociaz slyszal o tej ladowarce:

formatting link
? Jest ona do kupienia za 525 PLN, co jak na te mozliwosci wydaje mi sie nie byc drogo. Jakie sa Wasze opinie? Warta tej ceny? Jak dla mnie ciekawa sprawa.

Pozdrawiam,

Szymon

Reply to
Szymon_Shaggy
Loading thread data ...

Porównaj z

formatting link
?cPath=15&products_id=1230
formatting link
sam będziesz miał zdanie.

KAcper

Reply to
Kacper Perschke

Na stronie:

formatting link
zestawienie kilku modeli ładowarek Może Ci to pomoże w podjęciu decyzji. Ja mam Pulsarka z firmy Elprog, i jestem z niego bardzo zadowolony

Reply to
Marek C

Ja tez uzywam Pulsara i tez jestem zadowolony. IMHO to najepszy stosunek jakosci i mozliwosci do ceny. pozdrawiam peTer

Reply to
peTer

Witam,

Czy kazda ladowarka ladujaca Li-on laduje tez Li-pol?

Pozdrawiam,

Szymon

Reply to
Szymon_Shaggy

Witam,

Porownalem kilka ladowarek i wyglada na to, ze na dzien dzisiejszy najlepszy stosunek mozliwosci do ceny ma ladowarka MODELTRONIK'a BC100 (prawie dwukrotnie tansza od Pulsara). Jak ktos z Was jej uzywa, to chetnie wyslucham opinii opartej na wlasnych doswiadczeniach.

Pozdrawiam,

Szymon

Reply to
Szymon_Shaggy

formatting link
- u producenta :-)
formatting link
- a tu porownanie :-)

Bylo o tym w postach wyzej.

PZDR

Reply to
Szymon_Shaggy

Masz jakiś opis w sieci ?

Reply to
Roman B

Witam !!! Słyszałem że BC-100 nie ma przetwornicy, ale nie jestem pewien (lepiej sprawdź przed ewentualnym zakupem)

Reply to
Marek C

Użytkownik Marek C napisał:

BC100 nie ma przetwornicy. Ten modela taki jest i planowane zmiany nie obejmują dobudowania przetwornicy. To byłaby już zupełnie inna ładowarka. I wszystko ma swoją cenę...

Jeśli chodzi o zmiany, to na jesieni pojawi się upgrade oprogramowania polegające na dodaniu pewnych opcji oraz 2x zwiększeniu liczby programów. Część klientów będzie mogła wymienić sobie ten program po kosztach przesyłki a najstarsze egz. BC100 będą musiały mieć niestety wymieniony procesor - na większy. Pełne wykorzystanie pamięci procesora było powodem braku upgrade do tej pory. Po prostu nie było miejsca na dodatkowe opcje.

Poniewaz BC100 jest udaną konstrukcją nie są przewidziane zmiany układowe a jedynie lifting mechaniczny, wynikający głównie ze zbyt kłopotliwej konstrukcji. Tak więc BC100 będzie nadal wytwarzana, bez istotnych dla użytkownika modyfikacji.

Obecnie trwa kolejna przerwa produkcyjna do 12 września i jeszcze przez jakiś czas produkcja będzie miała charakter impulsowy z uwagi na obecny brak możliwości ciągłej obsługi klientów.

Reply to
A.Grodecki

Witam,

Nie chce poganiac, ale uslyszalem wiele pochwal dot. tej ladowarki, a skoro ma powstac pewien lifting zarowno w srodku jak i na zewnatrz, to chyba pozostanie mi poczekac. W zwiazku z powyzszym, czy cena ulegnie zmianie? Co moge jeszcze zasugerowac, to zmiana wyswietlacza z numerycznego na graficzny (tzn. tekstowy, np 2x 16 znakow), bo ciezko sie troche czyta literki z cyferek. To jest troche jak z aparatura Multiplexa serii 30XX i 40XX. Sprzet renomowany, wysokiej klasy, jesli przez niektorych nie uwazany za najlepszy. Tylko ten wyswietlacz. Inni maja juz graficzne, gdy Mpx pozostal przy tekstowym... No nie przystoi.

Pozdrawiam,

Szymon

Reply to
Szymon_Shaggy

To jest jedyna rzecz, która mi w BC-100 przeszkadza - nieczytelny wywietlacz. Nie wiem jakimi względami zostało podyktowane zastosowanie takiego prostego display'a - czy tylko kosztem, czy też może brakiem możliwosci obsługi/wolnej pamięci/mocy procesora ? Wyświetlacz alfanumeryczny na którym mieściłyby się 4 parametry naraz (czas trwania ładowania, napięcie na pakiecie, napięcie zasilania, władowane Ah) to jest to, czego mi do szczęścia w BC-100 brakuje. A poza tym jestem zadowolony :)

Reply to
Piotr Konopka

Użytkownik Piotr Konopka napisał:

Już tłumaczę. Wyświetlacz czterocyfrowy + potrzebne elementy zewnętrzne kosztuje prawie tyle samo co wyświetlacz tekstowy bez podswietlenia. Ale:

  1. potrzebuje do obsługi 2x więcej linii procesora
  2. jest długi
  3. jest sporo grubszy, nawet bez podswietlenia
  4. jest mniej czytelny (małe znaki i gorszy kontrast)
  5. jest znacznie bardziej wrażliwy na temperaturę
  6. jego obsługa zajmuje istotnie więcej miejsca w pamieci programu.

Po co jest wyswietlacz?

  1. do zaprogramowania parametrów
  2. do wyboru trybu pracy
  3. do podgladu parametrów procesu

Uznałem i nadal podtrzymuję, że nie ma potrzeby zastosowania wysietlacza alfanumerycznego, bo wszystkie wartości sa co najwyżej 4-cyfrowe a do kilku skrótów słownych można się przyzwyczaić. Jeśli ktoś jako tako zna angielski to zupełnie nie powinno być problemów: SuPP - SUPPly voltage - napięcie zasilania CbAt - Capacity of BATtery - pojemnosć baterii IbAt - I (międzynarodowe oznaczenie prądu) of BATtery - prad baterii UbAt - U (międzynarodowe oznaczenie napięcia) of BATtery - napięcie baterii tinE - TIME - czas (trwania procesu) ProG - numer PROGramu tYPE - TYPE of... - typ (rodzaj) baterii cELS - number of CELlS - ilosc ogniw procesy: LoAd - LOAD - ładowanie dELd - DELoaD - rozładowanie dL_L - DeLoad -> Load - rozładowanie -> ładowanie Cond - CONDitionning - formowanie

Ładowarkę się włącza i odchodzi, nie ma sensu śledzic cały czas tego co jest na wyświetlaczu a do szybkiego zorientowania sie w stanie procesu służy lampka stanu (ew dźwięk). Poza tym zbędne informacje należy wyłączyć. Istotne są: prad, napięcie, czas i pojemność. Odczytanie tych wartości to chwila, porównywalna ze skupieniem się osobno na każdej wartości, gdyby były wyswietlane na raz.

Tak więc BC100 pozostanie sobą ;) Inne rozwiązania będą zastosowane w innych modelach, które być może powstaną. Jak wspomniałem zmian układowych nie zamierzam wprowadzać, jedynie zmiany mechaniczne. Nie znaczy to, że nowa obudowa będzie bardziej estetyczna, byc może na odwrót... Ma być wygodniejsza technologicznie - to jest cel tej zmiany. Oprogramowanie ma być kompatybilne z obecną wersją, więc również o modyfikacji układu nie ma mowy. Zresztą nie ma potrzeby. BC100 w nowym kształcie pojawi się dopiero po sprzedaniu wszystkich wyprodukowanych obudów i bedzie kosztowała tyle samo. Znając chłonnośc rynku, obecne BC100 będą w sprzedaży jeszcze mocno ponad pół roku. Zmiana będzie wprowadzona bez zapowiedzi. Zmiana softu pojawi się raczej wcześniej, w okresie przejściowym.

Reply to
A.Grodecki

Witam!

Nie moglem sie przebic na priv, wiec napisze tutaj:

Czy obecna wersja ladowarki ma w standardzie juz ten wiekszy procesor, ktory bedzie mozna oprogramowac nowym programem bez wymiany go na pojemniejszy? O jakie funkcje i programy planowane jest poszerzenie softu? Czy ew. pozniejsza zmiana softu bedzie odplatna? Bo jesli nie (lub jesli to bedzie niedrogo), to moze bym kupil teraz ta ladowarke, a nie pozna jesienia.

Pozdrawiam,

Szymon

Reply to
Szymon_Shaggy

Użytkownik Szymon_Shaggy napisał:

To zależy, czy urządzenie kupuje się dla bajeru czy do używania. Można podać bez problemu, od ręki, 100 przykładów nowych rozwiązań, które są gorsze, ale odpowiednio zmacerowany marketingiem mózg klienta bez namysłu porzuci starą ideę. Ponieważ elektronika użytkowa jest coraz bardziej masowa i produkcja czasami idzie w miliony sztuk jednego modelu urządzenia, producenci walczą z kosztami nie przebierając w środkach. Przekonanie klienta, że nowy, tak naprawdę gorszy produkt, jest lepszy, to najmniejszy problem.

Nie chcę przez to powiedzieć, że wszechobecny wyświetlacz 2x16 znaków jest zawsze lepszy od graficznego, a 4x4 cyfry jest lepszy od 2x16 znaków, ale w okreslaniu potrzeby nalezy zawsze zachowac rozsądek.

Co do "płyt" MPX - mam takową i moja opinia na temat tego urządzenia jest nieco odmienna. Nie chodzi o to, że technologicznie sięga czasów króla Popiela i już nie pamiętam kiedy ostatnio użyłem takiego procesora jaki tam siedzi. Nie ważne, że układ elektroniczny bez nadajnika żre tyle prądu co mała latarka. Chodzi o to, że są tam błędy które w sprzęcie "renomowanym, wysokiej klasy" poprawia się w fazie prototypu a nie ciągnie do ostatnich dni produkcji.

Reply to
A.Grodecki

Tak, nabyłem i używam.

Troszkę wstyd się przyznać po udziale w

formatting link
.

Kiedy się przymierzałem i naprawdę wierzyłem, że można zaprojektować ładowarkę w oparciu o General Public License przyszedł taki dzień, w którym dostałem premię. Ponieważ nie jest u mnie różowo z forsą, a moja "lepsiejsza" połowa NIE rozumie, więc po dluższym zastanowieniu wybrałem BC100, choć gdybym miał kupę forsy to celował bym w Pulsara, albo w ogóle od razu Schulze.

Nad RIPMAX PRO-PEAK Prodigy przeważyły niższa cena i wyższe prądy, choć kolega (oszczędny potrafi się pół roku rozeznawać na rynku) woli Prodigy, bo (cytuję) ma klarowniejszą instrukcję i wyświetlacz.

A teraz do rzeczy.

1) Instrukcja: Musiałem każdy rozdział przeczytać ze dwa razy aby zrozumieć jak się nią steruje. Kiedy już zrozumiałem, schematy logiczne, zawarte w instrukcji, są bardzo pomocne.

O ile się dobrze orientuję z Pulsarem jest podobnie.

2) Brak przetwornicy: Zdarzyło mi się, że ładowarka odmówiła ładowania pakietu 8*NiCd 900MAh gdy była zasilana z żelówki 7Ah mającej w tamtym momencie 9,3V. Nie wiem na ile brakło napięcia, a na ile ja nie doczytałem instrukcji.

Jak zapewne doczytałeś, żródło może mieć więcej niż 12V i wtedy BC100 obsługuje spokojnie większe pakiety.

Zasilacza sieciowego jeszcze sobie nie zrobiłem.

3) Rozmiary i konstrukcja: Jest naprawdę mała, choć te które ci zasugerowałem do porównania też się powinny z powodzeniem mieścić w skrzynce z narzędziami, czy innym pojemniku.

Można by ją jeszcze doszlifować. Ja jestem usatysfakcjonowany.

KAcper

Reply to
Kacper Perschke

Panie Andrzeju!

Proszę nie traktować tego jak wywoływanie do tablicy, ale jako zgłoszenie gotowości współpracy.

To są moje pomysły/uwagi po używaniu BC100.

Instrukcja: Jeśli to możliwe prosiłbym aby wersja na stronie była w takim samym formacie (A5) jak dołączana przez Pana do produktu.

Sugerowałbym aby ją zgrzewać, a nie spinać spinaczami. Wiem że jest to wyprawa do introligatora = czas + pieniądze.

Jeśli jest Pan zainteresowany chętnie prześlę moją redakcję tego dokumentu i z chęcią widziałbym ogólno dostępną dyskusję nad treścią i formą. Mam nadzieję, że dotyczasowi i nowi użytkownicy mogą wnieść wiele dobrego.

Konstrukcja: Jeśli to możliwe to warto było by oba bezpieczniki umieścić w obudowie. Ten na kablach zasilacjących sprawia odrobinkę kołopotu przy zwijaniu. Także ja miałbym wygodniej, gdyby i wejście i wyjście były na bananach, a ja sam decydowałbym co tam sobie podłączam. Aby móc bezpiecznie zasilać BC100 z żelówki zrobiłem sobie taki patent że dwa malutkie banany wystają po du stonach dość sporego gumowego krążka, z którego wyprowadzi- łem kable z "samochodowymi" wsówkami do akumulatora.

Wyświetlacz: Przeczytałem Pańskie uwagi odnośnie wyświetlacza.

Ja, jako używający BC100, czułbym się czasami troszkę pewniej/spokojniej gdyby wyświetlacz był taki jak w Prodigy.

Jak napisałem wcześniej wybrałem jednak BC100 wiedząc na co się piszę.

Jeszcze raz proszę nie traktować tego jako przypinania się do lubianego produktu, ale jako wnioski/pomysły użytkownika.

Pozwalam sobie na publiczną dyskusję, gdyż wierzę, że wszyscy na tym skorzystamy.

My bo być może produkt będzie jeszcze bardziej dopieszczony, a Pan bo będzie jeszcze lepiej poinformowany o naszych potrzebach.

KAcper

Reply to
Kacper Perschke

Użytkownik A.Grodecki napisał:

75 linii w asm obsluga HD44780 dla x51 - podeslac?
77 bajtow pelna osluga wraz z inicjalizacja, obsluga symboli programowanych oraz petlami czasowymi

za to czytelny w pelnym sloncu (np w plenerze) pozatym np na

formatting link
model w ktorym znak ma 6/9,66[mm], toz to wielkie bukwy :)

ponizej 0 i powyzej +50 raczej sie nie wylazi na dwor w celach modelarskich ;)

kwestia dyskusyjna, nie znam istniejacego rozwiazania to sie nie spieram

o wlasnie... na takim 2x20 mozna tyyyle cyferek pomiescic...

a pojecie "moralnie przestarzaly" znasz? ;)

[..]

lepiej "na pewno" a nie "byc moze" :) ponadto jest to w miare normalne ze urzadzenie o zmienionej funkcjonalnosci ma nowa nazwe

[..]
Reply to
AlexY

Użytkownik Szymon_Shaggy napisał:

Od pewnego czasu ładowarki maja większy procesor, choć program nadal pierwotny. Dotyczy to wszystkich z napisem "BC100+" i pewnej części "BC100". Jeśli na procesorze jest napis 870 to trzeba go będzie wymienić przy upgrade. Większe mają napis 873.

Przewidywane zmiany:

- więcej programów

- więcej trybów ładowania (wybór innego trybu zamiast zmiany programu dla tego samego pakietu), czyli w efekcie jeszcze więcej programów

- podładowanie prądem mniejszym niż obecny minimalny (w efekcie aktywna funkcja podładowania dla ogniw CdNi o bardzo małych pojemnościach)

- ładowanie ogniw litowych zmiennym prądem (efektywniejsze dla krótkich czasów ładowania).

Wymiana softu będzie kosztowała koszty wysyłki + kilkanaście złotych, jeśli procesor jest 873 i nieco więcej jeśli procesor jest 870 (+ koszty wymiany elementu). Zasady będą precyzyjnie określone.

Na ew. zakupy zapraszam po 12 września.

Reply to
A.Grodecki

Użytkownik Kacper Perschke napisał:

Nawet nie wiem jak sie drukuje to co jest na stronie, bo użyłem frikowego konwertera na stronie Adobe (nie mam płatnej wersji Acrobata)

Raczej chodzi o to, że były wypadki zmiany stron lub dopinania nowych i w takim przypadku zgrzewka jest do wyrzucenia. Wydaje mi się, że wersja spięta jest jednak solidniejsza (trwalsza), choć oczywiście nie upieram sie że to optimum.

Instrukcja z pewnością da się ulepszyć, myślę o dodaniu rozdziału "szybki start" dla tych, którzy już trochę zapomnieli albo chcą się szybko zorientować co i jak. Obsługa jest bardzo prosta, ale wytlumaczenie tego już nie :) I tak jest niestety z każdym nowym urządzeniem które nabywamy. Nikt nie powie, że od razu intuicyjnie potrafił obslużyć pierwszy program windowsowy, faks, komórkę czy mikrofalę. Dopiero następny podobny produkt jest już w znacznej mierze intuicyjny.

Niestety, nie ma tam już zupełnie miejsca na dodatkowe gniazdo. Kto otwierał, wie. Może w nowym pudełku..., ale to się okaże.

Ładoarka musi mieć "jakiś" system okablowania więc go ma. Dla niektórych osób może być on wystarczający, ale zrozumiałe, że bardziej wymagający użytkownicy natychmiast obetną krokodylki i założą coś własnego. Niestety każdy ma własną koncepcję i nie zamierzam niczego narzucać. Obcięcie kabla nie powoduje utraty gwarancji :)

Oczywiście czytam wszystkie uwagi. I są one podstawą do przemyśleń. W końcu ładowarkę zrobiłem nie tylko dla siebie, bo sam uzywam tylko jednej sztuki a sprzedało się trochę. To samo dotyczy innych "produktów" ;) Jeśli pomysły dają się ożenić z moim widzeniem problemu, są uwzgledniane, ale ma to miejsce głównie przed zamknięciem projektu. Jeśli dobrze pójdzie, BC100 nie będzie jedyną moją ładowarką, a następna, jesli będzie z grupy "uniwersalnych", z pewnością będzie bardziej spełniała oczekiwania co do tego typu urządzeń.

Jednak na tapecie są na razie inne wdrożenia, które nie mogą się doczekać realizacji... :(

Reply to
A.Grodecki

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.