(plastik) Corsair F4U, Tamiya - klapy skrzydeł

Witam
Właśnie robię przepiękny model Tamiya ( pomijając figurki tej firmy, to mój
pierwszy i robi na mnie duże wrażenie) Corsair F4U-1D 1:72. Ponieważ
Corsairy nie są mi znane w zbyt duzych szczegółach to proszę o pewną pomoc.
Zastanawia mnie, że jedna z klap skrzydeł ( prawe skrzydło, od strony
kokpitu ) jest fabrycznie wycięta . Czy ktoś mądry mógłby mi wytłumaczyć,
dlaczego tak jest ?
Dziękuję z góry,
pozdrawiam
TRUST
Reply to
TRUST
Loading thread data ...
TRUST snipped-for-privacy@op.pl napisal(a)
Stopien do wsiadania do samolotu.
Rafal
Reply to
Rafal Milczewski
... Zastanawia mnie, że jedna z klap skrzydeł ( prawe skrzydło, od strony
Jeśli chodzi o dziure w klapie to jest to stopień do wchodzenia (do kokpitu). wojtekp.
Reply to
woperk
Witam. Jezeli dobrze rozumuje to wyciecie na klapie to schodek dla pilota.
formatting link
to chodzilo??? W 1A nie bylo tego schodka o ile mi wiadomo. Pozdrawiam Maciek
Reply to
Maciej Josse
Witaj Otwór w klapie był po prostu podstawką przy wchodzeniu do kabiny, a w późniejszych wersjach przestali go robić tak jak zresztą okienko w podłodze kokpitu Pozdrawiam Artur
Reply to
Artur Domanski
cześć!
Klapa jest oddzielnym elementem, na wypadek, jak sądzę, ewentualności wprowadzania przez producenta innych wersji Korsarza (F4U1A, Birdcage...)- podobnie ma się z doklejanym zaraz za kabiną pilota grzbietem kadłuba. Niestety Tamiya ostatnio chyba "siadła" z nowymi "siedemdwójkami" i mamy tylko wersję D.
A szkoda, bo im tak pięknie szło to zmniejszanie z "48"!! Pomyślcie o Swordfishu, czy Beaufigihterze!!! A tak? Hasegawa za jeszcze cięższe pieniądze i chyba z gorszymi detalami, a "stringback"? Novo, Matchbox lub Airfix. Zaiste kusząca perspektywa...
Co do otworu, to chyba się mylisz - przejrzałem sobie ostatnio trochę zdjęć (m.in. w "C. in Action", "C. Aces of World War II", czy w swojskim Aj-pressie i w żadnym Birdcag'u nie było tego otworu. Pojawia się on dopiero od F4U1D (no może jakieś b. późne A- ale nie mam pewności).
Natomiast ja też mam do kolegów pytanka. Przerabiam ten mój modelik na F4u1A między F4U1A i D są jeszcze różnice w śmigle (dam z Academy) i owiewce kabiny.Czy różniły się między sobą golenią tylniego kółka - tzn czy wersja wcześniejsza miała ją krótszą?
CZy ktoś z Was ma może jakieś ciekawe zdjęcia maszyny "Big Hog" Toma Blackburna , dowódcy VF 17? że miała 4 łaty na kadłubie w wyniku "friendly fire" (ach Ci szybcy kowboje!) , to widziałem , podobnie jak fotkę ze słynnego lądowania VF 17 na lotniskowcach. Czy może coś jeszcze? No i czy miała zdemontowany (jak to się czasem zdarzało C. operującym z lądu) hak? Bardzo dziękuję za ewentualne wskazówki.
PZDR- socjo
Reply to
socjo1

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.