Właśnie robię przepiękny model Tamiya ( pomijając figurki tej firmy, to mój pierwszy i robi na mnie duże wrażenie) Corsair F4U-1D 1:72. Ponieważ Corsairy nie są mi znane w zbyt duzych szczegółach to proszę o pewną pomoc. Zastanawia mnie, że jedna z klap skrzydeł ( prawe skrzydło, od strony kokpitu ) jest fabrycznie wycięta . Czy ktoś mądry mógłby mi wytłumaczyć, dlaczego tak jest ?
Dziękuję z góry, pozdrawiam
TRUST
Didn't find your answer? Ask the community — no account required.
R
Rafal Milczewski
TRUST snipped-for-privacy@op.pl napisal(a)
Stopien do wsiadania do samolotu.
Rafal
W
woperk
... Zastanawia mnie, że jedna z klap skrzydeł ( prawe skrzydło, od strony
Jeśli chodzi o dziure w klapie to jest to stopień do wchodzenia (do kokpitu). wojtekp.
M
Maciej Josse
Witam. Jezeli dobrze rozumuje to wyciecie na klapie to schodek dla pilota.
formatting link
to chodzilo??? W 1A nie bylo tego schodka o ile mi wiadomo. Pozdrawiam Maciek
A
Artur Domanski
Witaj Otwór w klapie był po prostu podstawką przy wchodzeniu do kabiny, a w późniejszych wersjach przestali go robić tak jak zresztą okienko w podłodze kokpitu Pozdrawiam Artur
S
socjo1
cześć!
Klapa jest oddzielnym elementem, na wypadek, jak sądzę, ewentualności wprowadzania przez producenta innych wersji Korsarza (F4U1A, Birdcage...)- podobnie ma się z doklejanym zaraz za kabiną pilota grzbietem kadłuba. Niestety Tamiya ostatnio chyba "siadła" z nowymi "siedemdwójkami" i mamy tylko wersję D.
A szkoda, bo im tak pięknie szło to zmniejszanie z "48"!! Pomyślcie o Swordfishu, czy Beaufigihterze!!! A tak? Hasegawa za jeszcze cięższe pieniądze i chyba z gorszymi detalami, a "stringback"? Novo, Matchbox lub Airfix. Zaiste kusząca perspektywa...
Co do otworu, to chyba się mylisz - przejrzałem sobie ostatnio trochę zdjęć (m.in. w "C. in Action", "C. Aces of World War II", czy w swojskim Aj-pressie i w żadnym Birdcag'u nie było tego otworu. Pojawia się on dopiero od F4U1D (no może jakieś b. późne A- ale nie mam pewności).
Natomiast ja też mam do kolegów pytanka. Przerabiam ten mój modelik na F4u1A między F4U1A i D są jeszcze różnice w śmigle (dam z Academy) i owiewce kabiny.Czy różniły się między sobą golenią tylniego kółka - tzn czy wersja wcześniejsza miała ją krótszą?
CZy ktoś z Was ma może jakieś ciekawe zdjęcia maszyny "Big Hog" Toma Blackburna , dowódcy VF 17? że miała 4 łaty na kadłubie w wyniku "friendly fire" (ach Ci szybcy kowboje!) , to widziałem , podobnie jak fotkę ze słynnego lądowania VF 17 na lotniskowcach. Czy może coś jeszcze? No i czy miała zdemontowany (jak to się czasem zdarzało C. operującym z lądu) hak? Bardzo dziękuję za ewentualne wskazówki.
PZDR- socjo
Join the Discussion
Have something to add? Share your thoughts — no account required.
Didn't find your answer?
Ask the community — no account required
Report Content
You are reporting this content to the moderators. They will look at it
ASAP.