Poradnictwo kartoniarza... :)

Loading thread data ...

Witam. Jeśli kleisz modele normalnie dostępne w sklepach, to nie ma po co impregnować, jedynie na koniec dobrze przelakierować całość lakierem o odpowiedniej fakturze, żeby chociażby wyrównać fakturę okolic miejsc klejonych czy podmalowywanych. Jeśli robisz kartonówkę z wydruków z drukarki atramentowej, to oczywiście impregnować trzeba zawczasu - tusz nie jest wodoodporny, przynajmniej większość nie jest. Ja używam bezbarwnego lakieru akrylowego (chwilowo Xtracrylix, ale z racji ograniczonej dostępności muszę spróbować z Pactrą) nanoszonym aerografem; z tego, co wiem, są też inne środki. Spróbuj poszukać zresztą forum na

formatting link
- a przynajmniej znajdziesz tam linkownię. Pozdr Adam snipped-for-privacy@onet.pl
formatting link

Reply to
Adam Sliwinski

Z glebin modelarni ...

SB> Witajcie,

SB> Chciałbym zacząć zabawę z modelami kartonowymi tylko brak mi podstaw SB> informacyjnych :) SB> Czy potrzebna jest ochronna impregnacja arkuszy przed wycięciem? Coś SB> słyszałem SB> ale kurka nie wiem nic. Na witrynach modelarskich porad jest niestety SB> maaaaalutko. SB> Pomóżcie kartoniarze! :)

SB> Pozdrawiam serdecznie SB> S.B.

Osobiscie bardzo polecam stone.

formatting link
i tamtejsze forum. Bardzo szczegolowe opisy i relacje z bodowy. Dobrzy fachowcy i dobra pomoc. Sporo mozna sie dowiedzec i nauczyc.

MarCiu

Reply to
Marciu11 - Viper

A czy slynny polski odpowiednik Future do podlog uzywany przez plastykowcow nie bedzie tanszy ? Pzdr Krzysiek

Reply to
koleszcz

Zapewne byłby, ale osobiście z nim nie doświadczałem; poza tym, jeśli dobrze kojarzę, czyszczenie aerografu po nim jest co najmniej mało przyjemne ;-) pozdr Adam snipped-for-privacy@onet.pl

formatting link

Reply to
Adam Sliwinski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.