[RC] Akumulatorki

Loading thread data ...

--==PEGAZ==-- wrote: ..... Jakie akumulatorki polecacie

Owszem, zachwalaja - do 280-tki! Do 400 to bedzie nedznawie...

500AR/AC, P70AAR, wodorki 1100 w rozmiarze 1/2A itp. Taki pakiecik o wydajnosci 4-8 A
Reply to
Krzysztof J. Choroszko

Cześć, Latam na nich małym elektrykiem napędzanym 400. Aku mają za sobą dopiero ok. 30 ładowań i spisują się dobrze. Są wyraźnie "bardziej miękkie" od 500AR ale oferują dużo więcej latania. Nie nadają się do szybkiego ładowania, można je potraktować prądem jednogodzinnym. Przy większych prądach ładowania zaczynają się nadmiernie nagrzewać. Rozładowanie prądem do 10A bezproblemowe. Po locie (cały czas na pracującym silniku) są mocno ciepłe ale nie gorące.

Pozdrawiam Marek

Reply to
Marek Jankowski

Witajcie

Nie wiem jaki material sprzedaje p. Jura, z moich informacji wynika ze na rynku sa 3 rodzaje ogniw tego typu Hecell, KAN i Gold Peak. Na ten temat byl ciekawy artykul, ktory obiecalem zreferowac na forum jak tylko poradze sobie z moimi sprawami zawodowymi. Gneralnie KAN i Hecell maja lepsze dane pradowo-napieciowe (mniejszy spadek napiecia pod obciazeniem, Gopd Peak za to odrobinke wieksza poj rzeczywista. Ja od miesiecy latalem intensywnie na pakietach 8*Hecell na

400 z bialym Guentherkiem i jestem z nich zadowolony. Ladowalem je pradem 2C ladowarka Schulze i nie ma problemow (tylko jeden pakiet jest odrobinke slabszy po omylkowym ladowaniu 4C :-)) Dzis dostalem pakiet 8*KAN i w przysszlym tygodniu zaczynam jego testowanie. Ciekawe dane na temat praktycznie wszystkich uzywanych przez nas akumulatorow NiCd i NiMh znajdziecie pod
formatting link
tam tez mozecie rozeznac sie w przyblizonych cenach ogniw w Niemczech. Pozdrawiam i wracam do pracy :-)

Alex

Reply to
Alex

A gdzie kupowales swoje akumulatory? Pozdrawiam Robi

Reply to
Robi

Dnia 2004-01-08 14:36, Użytkownik Robi napisał:

Jeśli to takie w fioletowych koszulkach wielkości tej co 500AR, to ja mam taki pakiet. Po jednym sezonie niezbyt intensywnego latania pakiet zmiękł i właśnie wymieniłem 2 cele. Ale może to moja wina: prądy do 10A i rozładwywałem dość głęboko (do 0.8V/ogniwo). Moje cele mają znaczący rozrzut parametrów, znacznie większy niż 500AR, i chyba dlatego tak mocne rozładowanie im nie posłużyło. jak stwierdziłem w trakcie diagnostyki, jedna cela się pod koniec pracy przebiegunowywała, a na drugiej napięcie spadało prawie do zera, gdy pozostałe miały jeszcze 1,15V. Obie gorsze celki miały znacznie większy opór.

Teraz po wymianie będę traktował pakiet łagodniej i zobaczymy ile jeszcze pożyje.

Reply to
Jakub Witkowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.