[rc] Czy to dobry pomysł przeskalować plan combata?

Hi,
Mam sympatyczny plan kombata me109 - teraz to w pewnych kręgach modny model ;-)) (
formatting link
na tej stronie jest także kilka innych planów), o rozpiętości 860mm na
silnik .15 (2.5). Ja mam silnik .25 (4), który jest jakby większy i cięższy niż .15 :). Zastanawiam się czy przeskalować plan i ew.
do jakiej wartości. Myślicie, że 120%, czyli rozpiętość 1m z haczykiem będzie odpowiednia? A może pozostać przy 100%? Nie zależy mi
na tym żeby to był kombat...
Świątecznie pozdrawiam,
qrdl
ps. Specjalne pozdrowienia dla projektu GWS z Forum :) Cały wątek czytałem z zapartym tchem ze 2h. Gratuluję i życzę wytrwałości :)
Reply to
qrdl
Loading thread data ...
cięższy niż .15 :). Cześć, Myslę, że spokojnie możesz przeskalować do rozpiętości ok.1100mm (zakładając że silnik .15 jest właściwy dla płatowca o rozpiętości 860mm), ale zwiększ liczbę żeber (przynajmniej o jedno po każdej stronie). Pozdrawiam, Robert P.S. Wątek o GWS-ach dziękuje za życzenia :)
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski
Jeśli to ma być combat na zawody, to należy trzymac się skali 1:12, oraz stosować napęd zgodny z regulaminem (2,5 ccm dla modelu, jeśli oryginalny płatowiec mial mniej niż 12 m rozpiętości ;)).
Pozdrawiam !
Reply to
Czary
Trochę się pospieszyłem w czytaniu twojego posta : " Nie zależy mi
na tym żeby to był kombat..." - teraz wszystko jasne ;)
Swoją drogą 1100 mm + 4 ccm będzie fajnie brykac ;)
Reply to
czary

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.