[RC]Dwa pytanka

Witam!

  1. Czy w Polsce sa organizowane jakies zawody Pylon Race? Oczywiscie nie musza byc oficjalne. Istanieje jakas PL strona traktujaca o tym(klasy, imprezy, itp)?
  2. Jaka pojemnosc silnika zarowego(2-takt) byla by mi potrzebna do modelu o wadze 800g ktorego to celem byla by podstawowa akrobacja(bez zawisow - trenerkowaty) i do wmiare spokojnych lotow?

Z wyprzedzeniem dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Reply to
Doman
Loading thread data ...

Mam trenerka 1.20 rozpiętości 1400g wagi - lata z MVVS-em 2.5ccm, ale próbowałem go też na OS10LA (1.8ccm) i też lata zupełnie przyzwoicie. Mniejszych silników RC chyba już obecnie się nie robi...

Reply to
Piotr Konopka

Sądzę, że z nadmiarem. Jeżeli faktycznie utrzymasz się w 800g to z tym silnikiem wyjdzie Ci spokojnie nie trener tylko akrobat albo FunFly.

Zwróć tylko uwagę na masę silnika - nie wiem ile waży ten MVVS 2.0ccm, ale różnica w wadze między moim MVVS 2.5ccm a OS-em 1.8ccm jest kolosalna. Przy tak lekkim samolocie to ma znaczenie.

Reply to
Piotr Konopka

OS10LA - 112g z tłumikiem - ciut mniej. A MVVS 2.5ccm - 230g (z tłum.) Co nie znaczy że MVVS jest niedobry :) Mój po krótkiej walce skapitulował i chodzi :) Wszystko zależy od modelu - ja mam 2.5ccm w dość pancernym i szybko - jak na trenerka - latajacym trenerku. Ty dotąd latałeś bardzo lekkimi elektrykami - pytanie czy to ma być miękkie przejście do nieco większych modeli czy też jesteś "na głodzie" i potrzebujesz zdecydowanej dawki adrenaliny :)

Póki co moje dwa bynajmniej nie wyczynowe spaliniaki zapewniają mi wystarczający poziom tejże ;)

Reply to
Piotr Konopka

;>

A MVVSy? Ja to w Model Partner sprawdzalem.

Reply to
Doman

Reply to
Doman

Co do OS-ów to Kojot mnie uprzedził z linkiem do Wimarex-u a MVVS-y jak najbardziej w Modelpartnerze. Mam jednego i drugiego - oba chodzą.

PS Chodzi mi również MDS - a to podobno się nie zdarza ;) Więc nie wiem, czy jestem wiarygodnym źródłem informacji...

Reply to
Piotr Konopka

A może to tak jak kiedyś z samochodami Polonez - każdy egzemplarz był unikalny i wyposażony sobie tylko znany i niepowtarzalny komplet usterek :) Trafiały się również taki bez usterek - aczkolwiek rzadko. No ale w Totka ludzie też wygrywają ;) Może ja akurat trafiłem na taki "chodzący" egzemplarz MDS-a ? Hmmm - chyba pójdę jutro wysłać kupon...

Reply to
Piotr Konopka

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.