[RC] Jak zrobic napęd lotek?

Robię model konstrukcyjny z balsy o rozpiętości płata 1,5m (dwie połówki) - Clark Y i szukam pomysłu jak rozwiązać napęd lotek, przy czym są pewne wymuszenia:

  1. jedno serwo zamontowane centralnie w płacie;
  2. wzdłuż płata przesuwać się będzie popychacz (pręt węglowy) do dwóch dźwigni kątowych przy brzegach płata, a przez te dźwignie dalej popychacze do samych lotek. Teraz mój problem: Jak rozwiązać przeniesienie napędu z dźwigni serwa na pręt węglowy? Czy są jakieś gotowe elementy do kupienia w sklepie. Przewertowałem wiele stron www i sklepów, ale na nic szczególnego nie wpadłem. Mam swoje jedyne rozwiązanie nieco chałupnicze, lecz poszukuję coś na gotowych "kształtkach".

PiotrekS

Reply to
Piotr Sobierajewicz
Loading thread data ...

Dlaczego nie chcesz wsadzić 2 serw do skrzydeł, odpada ci problem z popychaczami węglowymi, z przeniesieniem napędu, luzami, ze wzniosem, wagą itd...

Pzdr Arek

Reply to
arek

Jak nic logicznego i optymalnego nie wykombinuje, to prawdopodobnie tak zrobię. Mimo wszystko zaoszczędził bym troszkę na wadze Tym czasem szukam w dalszym ciągu jakiegoś rozwiązania. Mam na to jeszcze parę dni, bo teraz zaczynam robić drugą połówke skrzydła.

PiotrekS

Reply to
Piotr Sobierajewicz

tak zrobisz ;-)

nic nie zaoszedzisz, 2 serwa za 26,90 zl. w Conradzie to 18g, , dodaj teraz mase tego serwa na srodku + popychacze, w 40 gramach sie nie zmiescisz.... ;)

to poswiec te pare dni na zamowienie za 53,80...

T>

Reply to
tomla

Witam

"Piotr Sobierajewicz" <p snipped-for-privacy@wp.pl napisał:

Może to Ci się do czegoś przyda?

formatting link
Marek Popów Latające RC

Reply to
Marek Popów

*** Niestety, ale geometrycznie nie pasuje. Szukam nadal, lecz efektów żadnych

PiotrekS

Reply to
Piotr Sobierajewicz

Może dlatego, że na zdjęciu są przystawione na odwrót, niż będą w skrzydle. Pewnie jakaś kobita to fotografowała... :)

Reply to
Lukasz

Użytkownik "Lukasz" snipped-for-privacy@poczta.onetTNIJ.pl> napisał w wiadomości news:du256q$lc4$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Świadczy o sklepie

Nie zmienia faktu, że ktoś (domniemuję, że wszytko kontroluje sprzedawca) musiał zaakceptować to zdjecie.....

Pozdrawiam Jacek

Reply to
Jacek

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.