[RC] Sopot i okolice - latanie szybowcem

Apr 13, 2004 Last reply: 22 years ago 2 Replies

Witam wszystkich, Prawdopodobnie za tydzień pojadę na parę dni do Sopotu. w archiwum odnalazłem jedynie wzmiankę o lataniu na terenie sopockiego hipodromu. Czy są w pobliżu Sopotu jeszcze jakieś inne miejsca do latania 2metrowym szybowcem (latanie termiczne (hol gumowy) lub zbocze) ? Pozdrawiam, Radek


Mysle, ze sa przynajmniej 2 miejsca do latania na zboczu (chociaz nigdy tego nie robilem;->).

Jeden to tzw. Lysa Gora (gorny sopot - poczatkujacy narciarze maja gdzie zjezdzac) - chociaz nie wiem czy nie ma tam drutow wysokiego napiecia;) Nie znam sie jadnak na szybowaniu, wiec nie jestem pewien czy to miejsce bedzie sie nadawac.

Drugie miejsce to Klif Orlowski (taka wielka "skarpa"). Mysle ze to idealne miejsce(chociaz nie jest tego "zbocza" zbyt wiele), bo zaraz na dole jest morze i prady wznoszace moga byc calkiem dobre. Nie wiem jednak czy latanie tam jest legalne. Widzialem tam kiedys paralotniarzy, ale tylko raz;)))

W Jastrzebiej Gorze, to jest zbocze do latania:)

Zbyt wiele nie pomoglem i mysle, ze musialby wypowiedziec sie jednak jakis fachowiec.

Pozdrawiam

MM

Mieszkam w Or³owie i polecam Klif ale w tygodniu bo w weckend jest multum narodu i mo¿na kogo¶ trafiæ a to czasem bardzo boli ;-) Poza tym jest jeszcze Chwarzno (te¿ tam latamy) ale z Sopotem nie ma zbyt wiele wspólnego.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required