Re: Prośba o opinie na temat modelu szybowca RC

Witam wszystkich Grupowiczów

Przed wekkend (łącznie z nockami) udało mi się złożyć w/w szybowiec. Wczoraj (poniedziałek) był jego dziewiczy lot. Model zachowywał się w powietrzu b.poprawnie. Relacja fotograficzna z budowy i oblotu (ta druga narazie bardzo skromna).

formatting link
(ostatnia pozycja w menu) Zrobiłem kilkanaście startów z ręki i z "gumo-wyciągarki". Mój 7-mio letni syn też nieźle sobie radził z jego sterowaniem. Niestety ostatnie lądowanie syna zakończyło się ostrym cyrklem i... model leczy rany na ułamanym kadłubie. Styropianowo-balsowo-foliowa konstrukcja skrzydła okazała się bardzo wytrzymała. Nie nosi nawet najmniejszych śladów kilku dość brutalnych przyziemień. Kadłub jest jednak dość delikatny, a wycięcie na popychacz steru kierunku dodatkowo osłabiło jego konstrukcję i w tym właśnie miejscu nastąpiło przełamanie kadłuba.

Reply to
Grzegorz Kurczyk
Loading thread data ...

No to gratulacje pierwszych lotow i szybkiego powrotu d zdrowia (modelu ;o) Polecam wlukno szklane z zywica 20skladnikowa dostepne w sklepach samochodowych.

Reply to
sector

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.