skaner 35 Mhz

Witam
czy kto¶ u¿ywa skanera, a je¶li tak to jakiego? Znalaz³em tylko czeski na
formatting link
za 310 Euro.Czy mo¿ecie co¶ poleciæ?
Pozdrawiam W³adek
Reply to
Wladek_J
Loading thread data ...
U¿ytkownik "Wladek_J" <prb@tlen_wytnij.pl> napisa³ w wiadomo¶ci news:d2f294$e8l$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...
Witam !
Zobacz tutaj
formatting link
potrzebujesz to do sprawdzenia zajêto¶ci kanalów, to w zupe³no¶ci wystarczy i jeszcze masz pare innych przydatnych urz±dzeñ. Ten odbiornik mozesz tez polonczyc do laptopa, czy jakiegos innego PC'ta i wtedy widac lepiej.
formatting link
jak dzia³a ten skaner i by³o OK, co przyznaje chocia¿ mam du¿e zastrze¿enia do firmy ACT. Podobny skaner sprzedaje te¿ firma Simprop.
formatting link
sie PC Scan Kit. Znajdziesz go w nowo¶ciach 2000 na tej stronie.
Pozdrawiam
Micha³
Reply to
invalid unparseable
czy to aby nie jest cos podobnego ??
formatting link
Reply to
Conti
Użytkownik Wladek_J napisał:
Jak widać albo sam odbiornik bez wyświetlacza albo sam wyświetlacz bez odbiornika... ;) Obawiam się, że za tę cenę (1000-1500zł) nic innego mieć się nie da. Przenośny analizator telekomunikacyjny, którym można także podglądać sygnały i zakłócenia w pasmach radiowych to wydatek co najmniej 1500, ale dolarów :) I to za prościutki model, taki "normalny" to 2500-3500$.
Reply to
A.Grodecki
Kupic uzywanego YAESU VX2R za 750zł i po sprawie... mały-mieści sie w najmniejszej kieszeni przy okazji mozna posłuchać niebieskich, lotnisko i firmy ochroniarskie, radio posiada wskażnik sygnału i łatwo sprawdzić czy kanał jest zajety czy to tylko przebicie o małym natężeniu z innego kanału. pozdr DJDIT
formatting link

Reply to
DJDIT
Użytkownik A.Grodecki napisał:
to jakis prostszy chyba :) w poprzedniej robocie mialem rohde-shwarz'a o wartosci mercedesa wysokiej klasy, ale w sumie to byl tester radiokomunikacyjny :)
Reply to
AlexY
Użytkownik AlexY napisał:
Takie przenośne, bateryjne, przypominające duży miernik uniwersalny, nie kosztują aż tak wiele. Nie są ani takie selektywne ani czułe jak rasowy sprzęt do postawienia na stole. Starszy analizator widma z 2-ej ręki, bardzo przyzwoity, można nabyć już za 2500$. Tester radiokomunikacyjny tak samo. Do sprawdzania zajętości kanałów aż nadto :)))
PS Ktoś coś wspominał że RC jest drogie? Czy się przesłyszałem? ;)
Reply to
A.Grodecki
formatting link
EUR
ale span s³aby :(
przy 26MHz nie da³o siê ustawiæ poni¿ej 100 kHz - maj± cos zmieniæ w sofcie i znów trafi na testy :)
w firmie dosta³em stacjonarne Anritsu do 5GHz - cena podobna do willteka, ale jakie mo¿liwo¶ci :D
formatting link

Reply to
PeKlesyk
Użytkownik PeKlesyk napisał:
Wiadomo, co firma to firma, a nie niemiecki wyrób toporem ciosany.
Taki też jest za słaby:
formatting link
coś takiego:
formatting link
niedrogo
W każdym razie do muchy (modelarskich potrzeb) nie ma co z armaty strzelać :)
Reply to
A.Grodecki
Ja u¿ywam nadajnika Multiplex Royal Evo 9 z zintegrowanym skanerem 35Mhz. Nadajnik skanuje i pokazuje na wy¶wietlaczu zajêto¶æ danego kana³u w formie wykresu s³upkowego. Modu³ skanera do tego nadajnika kosztuje 99 Euro
pozdrawiam
Przemo
Reply to
PrzemoG

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.