Śmigła GWS

Witam Mam pytanie czy ktoś badał smigła od 8 do 11 cali, chodzi o ich ciąg w funkcji obrotów, choci mi chodziaż o szątkowe info.

Reply to
Viper
Loading thread data ...

Witam, Na stronie

formatting link
czy japanes Dave'a (www.aircraft- world.com) są podane ciągi tylko w funkcji (ziarnistej zresztą ;- ) ) poszczególnych modeli silnika. Są to fabryczne dane ze strony GWS'a i podane są optymalne śmigła dla danego silnika i przekładni. Nigdzie nie znajdziesz ciągu w funkcji obrotów tylko ciąg maksymalny dla danej mocy (lub nawet tylko napięcia) dla danego silnika/przekładni. Nie wiem czy to Ci wystarczy (choć musi) bo charakterystyk śmigła, póki co, dla śmigieł modelarskich jeszcze nigdzie nie widziałem. Pewnie gdzieś je mają np. na MEL'u studenci robią masę różnych laborek i nie wykluczone że mogą je mieć.

PZDR ZD

Dnia 19-01-2004 o godz. 17:06 Viper napisał(a):

---------------------------------------------------- Podatkowy zawrót głowy??? Tyle zmian a Ty sam? Stój!!! Sprawdź Zimowe porady WP!

formatting link

Reply to
Zbyszek Denis

zobacz

formatting link
jest po niemiecku ale wykresy sa zrozumiałe tyle ze wszystko się kończy na

45W. Może te śmigła nie nadają się do większych mocy? pozdrawiam Wojtek W
Reply to
Wojtek W

Witam ponownie!

Wielki dzieki Wojtek W. to jest dokladnie to o co mi chodzilo i rozwizalo moje problemy. Jednak 45W to tylko minimalna mozliwosc tych smigiel o ile ktos zna szwedzkie akrobaty (Suchoj 3D czy jakos tak) to tam z hackerow B20 chyba wyciagali na tych smiglach ponad kilogram ciagu, a 11x4,7 rozkrecilem do ponad

10 000 obr na mojej paliczce (teraz to jest model motors) tylko trzeba piaste smigla kevlarem owinac i wyglada ze jest ok, tylko zawsze za smiglem stoje ;)
Reply to
Viper

Witam, Skoro aż tak chcesz żyłować te śmigła to czy APC SF nie byłoby bezpieczniejsze ?

PZDR ZD

rozkrecilem do ponad

tylko trzeba piaste

smiglem stoje ;)

---------------------------------------------------- Jeśli chcesz wiedzieć co się stało z pewnym ciałem, zobacz doskonałą komedię pt. "CIAŁO". Najbardziej oczekiwana polska produkcja na VIDEO i DVD już w sklepach.

formatting link

Reply to
Zbyszek Denis

Witam, APC to fajne smigla pozatym ze sa o wiele badziej kruche i 3x drozsze i jak chce sie nieco poeksperymentowac i pozmieniac wymiary to juz jest problem, a co za problem owinac piaste w GWS kevlarem, jeszcze nigdy nic sie ni stalo nawet przy wyzszych obrotach niz normalnie uzywam

Reply to
sx_mav

Czytałem w artykule Jarka Hajduka o "warbirdach" GWS, że w spółpracy z 350, te pomarańczowe śmigła tracą zadowalającą sprawność (ale zaznacza, że do mniejszych silników zą znakomite) i lepiej zastąpić je było FSK trójłopatowym. Jeżeli coś przekręcam, to dajcie znać, ale wydaje mi się, że główny sens wypowiedzi został podtrzymany ;-).

Pozdrawiam, Szymon

Reply to
Szymon

Z calym szacunkiem ale wydaje mi sie ze te FSK pozatym ze sie ich nie da zlamac ;) to wiele z niech pozytku nie ma poza tym ze sporo produ jak na swoje mozliwosci pobieraja, krotko mowiac to chyba gorszych smiegiel jak FSK nie mialem

Reply to
sx_mav

Witam , znalazłem jeszcze arkusz do obliczeń ciągu i prędkości dla śmigieł GWS to też po niemiecku ,ale widzę że to Ciebie nie zraża.Zobacz:

formatting link
W

Reply to
Wojtek W

Witam,

Ja tylko piszę o tym, co napisał Jarek w artykule w MT ;-) A właściwie to nie całkiem, bo w tym wypadku pisze On o śmigle "produkcji czeskiej o demontowalnych łopatach", jak napisał, więc nie dokońca miałem racje.

Pozdrawiam, Szymon

Reply to
Szymon

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.