Wyrzynarka stolowa - gdzie szukac?

Witam

Poszukuje (w prozaicznym celu kupna) wyrzynalki stolowej i jakos ciezko to idzie.

Jedyna, ktora znalazlem za rozsadne pieniadze to ta;

formatting link
nie wiem co o niej sadzic.

Ma ktos jakies doswiadczenia z tego typu sprzetami? Gdzie szukac? Na co zwracac uwage?

Aha, ramie powyzej 400mm raczej nie bedzie mi potrzebne a ciete bede glownie mat. drzewne o grubosci do ok. 15mm, takze nie potrzebuje tez jakiejs porazajacej mocy.

Bede wdzieczny za kazda informacje Pozdrawiam Darek F., Bialystok

Reply to
Darek F.
Loading thread data ...

Darek F. napisał(a):

cześć

Zerknij do Leszka Jury na

formatting link
do wyboru, do koloru :)

Reply to
mRqS

Dnia 4-05-2006 o godz. 0:55 Darek F. napisał(a):

Witam, Ze ściemniaczem raczej ten numer nie przejdzie. Popularne wyżynarki mają taniutkie synchroniczne silniki jednofazowe a takiego motorka nie wysteruje zwykły ściemniacz. Tzw. "ściemniacz" (czyli regulator wypełnienia przebiegu) jest zastosowany w "wypasionym" modelu wyrzynarki za 450 zł która ma silnik jednofazowy komutatorowy. Chcąc mieć regulację w tańszej wycinarce musiałbyś poprostu zmienić silnik na komutatorowy, np. od maszyny do szycia a i to pod warunkiem że ma rozsądne oboty max. - inaczej dojdzie koniecznośc stosowania przekładni. Zabawa w regulację prędkości silnika synchronicznego raczej mija się z celem - raz że silnik musiałbyś wymienić na trójfazowy to jeszcze za kilkaset złotych dokupić falownik do niego. Najprostrzy falownik 1f->3f o mocy kilkaset wat to 400 zł.

Pozdrawiam ZD

---------------------------------------------------- Jan Garbarek w Polsce 3-8 czerwca 2006 - Gdansk, Koszalin, Poznan, Bydgoszcz, Szczecin, Wroclaw wiecej informacji:

formatting link

Reply to
Zbyszek Denis

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.