akumulacja energii w kole zamachowym

Loading thread data ...

stalin napisał(a):

Podobne rozwiązanie stosuje się w zespołach prądotwórczych dużej mocy służących do zasilania rezerwowego - koło zamachowe jest napędzane silnikiem a w razie zaniku napięcia dostarcza energii do czasu, gdy generator spalinowy osiągnie znamionową moc.

Reply to
badworm

Użytkownik badworm napisał:

No i ułozyskowaniem. Widziałem artykuł o ułozyskowaniu magnetycznym. Całość umieszczone w aplikacji UPS

Reply to
Paweł Hańczur

stalin <rafal snipped-for-privacy@wp.pl napisał(a):

Przykład rozwiązania opartego na kole zamachowym:

formatting link

Trochę informacji o kole zamachowym jako zbiorniku energii:

formatting link

Wpisz w Google: "Flywheel energy storage" to otrzymasz więcej informacji.

Pozdrawiam WM

Reply to
Wlodzimierz

Dnia Mon, 27 Jun 2005 20:26:09 +0000 (UTC), Wlodzimierz snipped-for-privacy@WYTNIJ.gazeta.pl> napisał:

A troche szerzej tutaj:

formatting link

Reply to
Jaroslaw Berezowski
Reply to
Michal Kaskosz

stalin napisał(a):

Z dokładnością do próżni i łożyskowania przypomina toto UPSa pierwszego na świecie komputera.

Reply to
PeJot

No nie jest.

1995 BMW abandons flywheel energy storage after a test technician is killed and two others injured when the containment enclosure weighing 2000Kg failed to protect them from shrapnel when a high speed rotor failed :(

50 lat temu były budowane! Szwajcarski Oerlikon budował w latach 1953-60(??) pojazdy zwane Gyrobus. Jeździły w Europie i Afryce.

Natomiast podobno (nie potrafię potwierdzić) coś w tym stylu jeździło w latach 1945-46 (czyli wcześniej pewnie też) we Wrocławiu na trasie Sępolno - pl. Grunwaldzki.

Reply to
pisz_na.mirek

Niedawno na Discovery robili chłopaki na "Śmietnisku" pojazd napędzany z rozkręconego bębna pralki czymśtam dociążonego....nawet slalom pokonali...generalnie wygrali zawody

Reply to
bassteq

Deczko watpie. Tzn umiarkowanie ciezkie kola tam sa, robia za zyroskop, na podstawie ktorego steruje sie pletwami przechylajacymi statek w przeciwne strony ..

J.

Reply to
J.F.

To mnie troche dziwi, bo zyroskop ma te wade ze przylozenie do niego momentu owocuje obrotem w prostopadlej osi - co na statkach wiele sie nie zda. Ale doczytalem sie - zyroskop o wirniku pionowym, z mozliwoscia przechylenia osi w plaszczyznie przod tyl. Ciakawe jak to w praktyce dzialalo, bo owszem - przez chwile stabilizuje ladnie, ale w miedzyczasie wirnik przechyla sie w strone poziomu i stabilizacja sie konczy. Jakbyscie znali jakies linki, to podeslijcie, bo google zwraca glownie strony w slownikach :-(

Sperry Marine oferuje juz tylko jeden stabilizator - i jest on pletwowy

formatting link

Reply to
J.F.

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.