analizy numeryczne

Witam Chcialbym rozpoczac dyspute na temat rynku analiz numerycznych w Polsce. Zastanawiam sie jak to wyglada w waszych firmach, czy sa prowadzone jakies obliczenia, przy uzyciu jakiego softu, jakie rzeczy sa liczone, czy jest zapotrzebowanie na tego typu analizy? Jaka jest swiadomosc na temat analiz numerycznych i sensu ich stosowania? Jaki jest stan wiedzy teoretyczno-praktycznej inzynierow? Jesli kogos interesuje ta tematyka to prosze o wlaczenie sie do tego tematu, bede wdzieczny za info.

pozdrawiam

Reply to
sweem
Loading thread data ...

Dnia 2005-06-17 12:34, Użytkownik sweem napisał:

Politechnika Krakowska, Instytut Geotechniki, Zakład Podstaw Konstrukcji Inżynierskich. Robimy często analzy konstrukcji ziemnych, betonowych i murowych na zamówienie. Świadomość wśród projektantów w zakresie co się da numerycznie policzyć i do czego może to służyć poprawia się w ostatnich latach (może częściowo dzięki temu że uczymy studentów podstaw w tym zakresie - potem idą do pracy) choć mogła by być lepsza. Soft - Z_Soil

formatting link
formatting link
znacznym zakresie rozwijany u nas w zakładzie. W zakresie konstrukcji ziemnych (w tym siedzę) robimy analizy skarp, wałów przeciwpowodziowych, zapór, konstrukcji współpracujących z gruntem. Zapotrzebowanie - po każdej większej powodzi "sezon wałowy".

Reply to
Michal Grodecki
Reply to
Michal Kaskosz
Reply to
Krzysztof Zielinski
Reply to
Krzysztof Zielinski

Dnia 2005-06-27 03:45, Użytkownik dzej-dzej napisał:

Jakoś co roku na konferencję "Metody numeryczne w projektowaniu i analizie konstrukcji hydrotechnicznych"

formatting link
żdża mocna ekipa z Warszawy - Politechnika (ekipa świętej pamięci prof. Dłużewskiego), SGGW (prof. Wolski - mechanika gruntów), ITB (prof. Witakowski - mechanika betonu, dr Świeca - mechanika gruntów), IMGW (dr Wita - konstrukcje hydrotechniczne) - wszyscy spece od analiz numerycznych - przepraszam jeżeli kogoś pominąłem, podawałem tylko "szefów" poszczególnych ekip. Przy samej budowie metra było analiz numerycznych robionych sporo.

Reply to
Michal Grodecki

Witam!

Z tym sie nie zgodze. Dzieje sie, tylko sie nikt nie chwali. Na Politechnice Warszawskiej kto żyw bierze się za analizy MES. W Instytucie Elektrotechniki w Międzylesiu też takie analizy robimy. O innych instytucjach mówił nie będę, bo nie wiem. Problemem jest oprogramowanie - wiadomo, drogie.

Pozdrawiam!

Madziar glownie pl.rec.motocykle

Reply to
Madziar

Witam Kolegow

Pracuje od niedawna w oddziale miedzynarodowej firmy produkujacej podzespoly dla motoryzacji. Nasze biuro zajmuje sie bardzo wieloma zagadnieniami. Poczawszy od konstrukcji Catia v4, analizy statyczne Abaqus Standard, analizy dynamiczne Radioss. Jako standard do preprocesingu stosowany jest HyperMesh, do postprocesingu HyperView. Ja osobiscie zajmuje sie analizami procesow tloczenia blach. Jako preprocesor stosuje HyperForm a jako solver LS-Dyna. Postprocesor jw. Jezeli ktos zajmuje sie podobnymi zagadnieniami - prosze o kontakt.

Pozdrawiam

Marek

Reply to
Marek Kuczera

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.