Ansys - klastry

Witam

Mam dość nietypowe pytanie odnoście łączenia komputerów w sieć i dokonywania obliczeń (uruchomienia programu Ansys) w tak stworzonych klastrach (jeśli dobrze to nazwałem). Są sobie dwa komputery (na początek ;) ) i chcę je spiąć w jeden komputer. Wiem, że da się to zrobić, bo działa takie coś w jednej firm. Pytanie tyczy się realizacji - jak to zrobić, aby działo? Oczywiście pod kontrolą systemów windows będzie to trudne, ale na linuksach pewno dałoby się to łatwiej zrealizować.

Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji, jak to zrobić. Za pomoc byłbym ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam, Krzysiek

Reply to
Oneiroo
Loading thread data ...

Bardzo dziękuje za odpowiedzi.

Mogę się jeszcze spytać, jaka jest sensowna minimalna liczba maszyn, aby zyskać na obliczeniach? Załóżmy, że sieć oparta jest na gigabice i wszystkie komputery są identyczne? Po prostu nie wiem, czy zacząć coś działaś. Mogę mieć przecież a mało kompów.

Pozdrawiam, Krzysiek

Reply to
Oneiroo

Opanuj najpierw dwa komputery, a potem będziesz się martwił ile i jak dołączyć więcej. Konrad PS zajrzyj tu:

formatting link

Reply to
KA

Oneiroo napisał(a):

Witam

Najwięcej zleży od charakteru obliczeń, typu siatki itd Może być tak, że zbudujesz klaster na którym jakieś wąskie gardło będzie spowalniało najbardziej akurat w przypadku Twojego zagadnienia zaś w innych przypadkach "zysk" z użycia klastra może być większy.

Jeśli stosujesz węzły w postaci zwykłych pecetów to powyżej 8 kompów wąskim gardłem w przypadku gigowej sieci mogą być twarde dyski, szczególnie w obliczeniach procesów czasowo nieustalonych.

Swoją drogą nie wiem jak to wygląda w Ansysie ale np we Fluencie imho nie ma sensu tworzenie zbyt wielkich klastrów jeśli nie ma oprogramowania pozwalającego wykorzystać pełna moc w trakcie prowadzonego zwykle po obliczeniach postprocessingu...

Zagadnienie jest dosyć złożone gdyż może na nie mieć istotny wpływ wiele na pierwszy rzut oka niezwiązanych parametrów...

Pozdrawiam

Reply to
mpit

Dziękuje za odpowiedzi, na próbę Knoppix'a zawsze można uruchomić i zobaczyć jak działają same klastry postawione na PC ;)

Pozdrawiam, Krzysiek

Reply to
Oneiroo

Chyba jednak ta - bo czy na sieciach mozna znalezc kogos kto uzywa Ansysa ?

J.

Reply to
J.F.

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.