Ansys - pisze z ciekawo?ci:)

Witam

Razem z kolegą nie możemy dojść, dlaczego Ansys pokazuje inne wartości w posptocesorze (Von Misses nodal solution max wartość 545MPa - contur plot), a w selekcji nodow by results i wybrania nodal solution Von Misses'a od 500MPa do 600MPa nie pokazuje nic. Najwyższa wartość to

480MP i jak się narysuje time history na tym nodzie, to z wykresu odczytać można że to kolo 480MPa. No ale nodal solutiona z contur plota pokazuje 545MPa A najlepsze jest to, że list/results/Nodla solution z wybraniem opcji VonMisses'a pokazuje że jest 545MPa na tym nodzie, co w time history i selecji pokazuje 480Mpa.

Ja mam wykorzystane polecenie RSYS, no ale zredukowane naprężenia nie zależą od kierunku więc to chyba nie ma nic do rzeczy. Kolega ma zupełni inny przedmiot niż ja mam i też mu co innego wychodzi w contur plot, a co innego podczas selekcji po rezultatach.On nie ma wykorzystanego polecenia RSYS.

Co jest gran?

Pozdrawiam, Krzychu

Reply to
Oneiroo
Loading thread data ...

Nie widzę odpowiedzi,a chciałbym wiedzieć. To chociaż powie mi ktoś, czy ja coś źle robię, czy ansys? Pewno ja, tylko gdzie.

Reply to
Oneiroo

Witam, jaka jest siatka?

Na razie zgaduje bo nie sprawdzalem ale prosze zwrocic uwage na opcje Power Graphisc i Full Graphics. Wyniki na rysnku pokazywane sa wedlug schematu liczenia wg Power a w listingu moze byc wg Full (nie sprawdzalem). Jest to bardzo ciekawe zagadnienie. :-)

Pozdrawiam

>
Reply to
ja

Witam

Nie jestem do końca pewiwn, ale podejrzewam, że chodzi tutaj o rząd aproksymacji. Pnieważ Ansys licząc naprężenia uśrednia i wartości z sąsiednich elementów (dochodzi jeszcze dokładność różniczkowania przemieszczeń. Ponieważ hipoteza obliczana jest w punkcie to zależy, które Ansys i ile elementów wokół weźmie sobie przy uśrednianiu. Stą mogą być rozbierzności w wynikach. Ogólnie MES jest mało dokładny przy obliczaniu naprężeń. Proponuję zagęścić siatkę w tym miejscu i ponownie sprawdzić naprężenia. Powinny być mniejsze rozbierzności.

Pozdrawiam Szymon

Oneiroo napisał(a):

Reply to
Szymon Hernik

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.