dyrektywa ATEX

Loading thread data ...

Nie bardzo rozumiem. Przecież z dyrektywą ATEX są zharmonizowane normy europejskie, które u nas, jak w innych krajach UE powinny być jednakowe (przynajmniej teoretycznie - dużo zależy od tłumaczenia). Co prawda normy nie są obowiązkowe i można osiągnąć zgodność z dyrektywą innymi drogami. pozdr.

Reply to
Seb

Witma serdecznie!

Może nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w tej branży ale kilka urządzeń oddałem do badań. Były to urządzenia iskrobezpieczne a badania i certyfikat wydała "Barbara". Co prawda to prawda. Panowie na "Barbarze" mają dosyć duże wymagania ale z drugiej strony nie ma się im co dziwić bo odpowiedzialność jaką biora na siebie jest duża. Sam przebieg certyfikacji urządzeń nie był zbyt prosty bo kilka błędów zawsze się znajdzie ale nie moge powiedzieć, że zostałem na przysłowiowym "lodzie". Panowie zawsze doradzają i można z nimi normalnie pogadać. Przy kolejnych urządzeniach mniej więcej poznaje się ich wymagania i jest już dużo prościej - może i dlatego, że moje doświadczenie w tej materii rosło. Co do innych jednostek to się nie wypowiadam bo nie miałem z nimi styczności.

Pozdrawiam

Reply to
karmanskie

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.