autocad 3D

Jak to jest obecnie z mozliwosciami projektowania 3D w Autocadzie ?

Znalem go dosc dobrze wieki temu, wtedy mial bardzo ograniczone.

Widzialem pobieznie jakas w miare biezaca wersje ze dwa lata temu - na pierwszy rzut oka niewiele sie zmienilo. Wiele narzedzi nadal dzialalo w 2d.

Jakbym chcial umiescic np walek skosnie w przestrzeniu - da sie ?

Albo zaprojektowac np trojwalkowa skrzynie biegow, gdzie walki sa rownolegle, ale nie w jednej plaszczyznie ? Jest to proste, czy nagle mnoza sie klopoty ? I da sie potem zobaczyc czy nie zawadza cos co nie powinno? Rysunki w odpowiednich rzutach czy przekrojach automatycznie powstana? Rysunki poszczegolnych czesci i zwymiarowac je potem ? Czy w odwrotna strone - da sie przeniesc obiekty z rysunkow szczegolowych do zlozeniowki ?

Ewentualnie - jakie inne programy maja takie mozliwosci ?

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

Ostatnio się bawiłem właśnie AutoCad'em 3D wersja 2010. W porównaniu z poprzednimi (widziałem 2000 i 2004) jest bez porównania. Zdecydowanie wygodniejsze, nie ma co porównywać. Wszystko to co opisałeś da się bardzo prostu zrobić. Rysunek można swobodnie obracać, wymiarować. Poszczególne części można tworzyć na różnych warstwach i wyłączać co niepotrzebne.

Reply to
giemini

Ja nie jestem zwolennikiem AutoCada. Zwykle projektuje w takich programach jak: NX, CATIA, SolidWorks.

Szybko, dokładnie i do tego z wieloma ułatwieniami. Do tego całkiem dobre możliwości parametryzacji elementów (także zależne od innych elementów w złożeniu).

Pozdrawiam,

Reply to
Maciej Urbanowicz

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.