Bąble i dziury w spawach

Powierzchnie oczyszczone, a mimo to powstają bąble i dziury. Czy to wina różnych gatunków stali spawanych elementów? Jeden element to zwykła stal konstrukcyjna, drugi to jakaś lepsza wysokogatunkowa (w kolorze lekko brązowym, na pewno nie cro-mo).

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki
Loading thread data ...

Zygmunt M. Zarzecki napisał(a):

Jaką metodą spawasz?

Reply to
SM

MIG z CO2

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

Jezeli spawasz CO2 to jest to MAG.

Dobrze bylo by wiedziec co sie spawa dokladnie.- stosowanie niewlasciwych topnikow pod wzgledem skladu chemicznego moze byc przyczyna pecherz i porow,

Sprobuj zamienic CO2 na mieszanke , sprawdz czy jest prawidlowa oslona luku ((odpowiednia ilosc gazu )

Jezeli masz mozliwosc przejdz na elektrode i sprobuj spawc pradem stalym i plusem na elktrodzie.

Sprawdz dokladnie powierzchnie i usun zgorzeline rdze farbe

Pzd

Reply to
Piotr

Ja "spawam" tylko kiedy przedawkuję lub z powodu nieodpowiedniej mieszanki ale zapytałem spawacza. Odpowiedział podobnie jak Piotr 3. Zbyt mało gazu lub nieodpowiedni gaz. Zły drut.

Bogusław

Reply to
konstruktor

Niestety nic nie mogę zmienić, tylko ilość gazu.

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

Moze sprobuj zmienic drut to tylko 3,6 - 4 zł za kg (moze ten ktory uzywasz jest zawilgocony)

Moze tez sprobowac zmienic parametry spawania: - tworzeniom pecherzy sprzyja wieksza predkosc spawania, spawanie mniejszym pradem

Sprobuj zmienic ksztal spoimy na waska i guba, mozesz sprubowac podgrzac elemnty spawane.

Pzd

Reply to
Piotr

Zygmunt M. Zarzecki napisał(a):

To niestety za mało, prąd spawania też pewnie możesz zmieniać. Znajdź w okolicy kogoś kto ma TIGa wtedy poeksperymentujesz w osłonie argonu, mieszanek Ar+CO2, z dodatkowym podawaniem dowolnego drutu lub bez. Jeżeli bywasz na Śląsku, zapraszam do mnie.

Reply to
SM

Gdy zabierasz sie do spawania dwoch gatunkow stali, do tego, jak sam piszesz, jedna z nich jest "wysokogatunkowa" (stopowa?), nie musi byc Cr-Mo, moze zawierac inne dodatki stopowe, powinines sie zorientowac, z czym wlasciwie masz do czynienia, i dobrac odpowiedni drut spawalniczy o skladzie chemicznym i mechanicznych wlasciwosciach zblizonych do stali gatunkowej. Podgrzewanie czesci odgrywa tu rowniez b.wazna role, tak jak sklad chemiczny gazu i usuniecie szmalcu z powierzchni spawanych.

Reply to
Alec

Dzięki za info. Komuś też się przyda. Ja już do tego doszedłem.

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.