czym skleić ?

Poliwęglan z elastomerem termoplastycznym ? Co prawda klej mnie pewnie drożej wyniesie niż kosztują te okularki do pływania w których uszczelka się odlepiła, ale do decathlonu mam daleko, a do castoramy blisko. Cyjanopan by chwycił, ale jego opary zmatowią poliwęglan. Nie wiem jak klej poliuretanowy, bo na nim napisali że silikonów nie klei, a elastomer to o ile mi wiadomo silikon. Może silkonem właśnie, ale nie wiem jak ten hipermarketowy do hydrauliki się przyklei do poliwęglanu. Płomyczku co robić ?

Reply to
Adam Moczulski
Loading thread data ...

----- Original Message ----- From: "Adam Moczulski" snipped-for-privacy@poczta.neostrada.pl>

Newsgroups: pl.sci.inzynieria Sent: Friday, February 06, 2009 3:55 PM Subject: czym skleić ?

silikon szklarski moze byc marketowy

Andrzej

formatting link

Jeżeli ma być szybko i tanio to nie może być wysokiej jakości, Jeżeli ma być wysokiej jakości i szybko to nigdy nie będzie tanio, A jeśli na być tanio i wysokiej jakości to nigdy nie bedzie szybko.

Reply to
HANA

Adam Moczulski snipped-for-privacy@poczta.neostrada.pl> napisał(a):

Problem polega na tym że nie wiesz co to za tworzywo. Raz piszesz że termoplastyczny a potem że silikon. A to raczej się wyklucza. Jest dużo miękkich i elastycznych tworzyw sztucznych. Niekoniecznie musi być to silikon. Zresztą użycie silikonu na okularki do pływania nie jest niczym z wyjątkiem możliwości szpanowania uzasadnione. Zanim skleisz zrób bardzo prostą próbę. Odetnij gdzieś na boku maleńki skrawek tworzywa. Potem go spal i wąchaj dym. Polietylen podczas palenia będzie się topił, płomień będzie mało widoczny i będzie zapach taki jak się świeczkę zgasi. PCV da większy płomień, żółty, będą latały sadze a dym będzie gryzący. Silikon po spaleniu da jasno szary popiół. I teraz w zależności od tworzywa. Silikonem skleisz silikon i trochę będzie się trzymał poliwęglanu. Ale nie skleisz żadną kropelką. Z polietylenu prawie na pewno te okularki nie są zrobione. Jak PCV to klej do PCV albo kropelka. Silikon do PCV nie ma powinowactwa. Nie przyklei się. Poliuretan też kropelką albo klejem do poliuretanu. Żeby opary nie popsuły szkiełek to przede wszystkim bardzo mało kleju i szkiełka zabezpieczyć, na przykład taką papierową taśmą co się jej używa przy malowaniu mieszkania.

Reply to
sok marchwiowy

sok marchwiowy pisze:

Cytuję ze strony produktu : szkła: poliwęglan; gumka i uszczelki: TPR (elastomer termoplastyczny).

Tak chyba wyjdzie najprościej. Dziękuję.

Reply to
Adam Moczulski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.